Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Páči sa mi, ako sa vy vyjadruješ k niečomu, čo si nevidel, samozrejme s dešpektom.
Dnešné video som tu priložila ako názornú ukážku istého druhu diskusie. Názor si urobí každý sám. Samozrejme som videla aj Dušekove video s pánom Calábkom a Pjérom.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Možno je dobré aj toto prečítať https://scobak.blog.sme.sk/c/537486/...ventilaci.html
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Páči sa mi, ako sa vy vyjadruješ k niečomu, čo si nevidel, samozrejme s dešpektom.
...a nemýliš sa náhodou ? Ako môžeš také niečo tvrdiť ?
To ma takto poznáš, že sa vyjadrím k niečomu, že si to nepozriem ?
No omyl...a veliký, nakoľko som si to video pozrel.

Ale poďme ďalej a skúsme si predstaviť situáciu. Povedzme, že (nedajbože...klop, klop) by si chytila coviďáka.
Ako by si sa liečila ? Odmietla by si všetky medikamenty, dokonca aj pľúcnu ventiláciu ?
Dopovala by si sa podľa Dušeka tým jeho doporučeným melatonínom, keby ti hrozilo zaliatie pľúc vodou ?
ČO mi odpovieš...ak teda vôbec odpovieš ???
Poznámka - mal som vírusový zápal pľúc, už len voda mi v nich chýbala...zo 4 mesiace som sa z toho pľuhavstva dostával.


P.S.:
Všimla si si, že Dušek nemá nasadené rúško...a to aj napriek tomu, že jeho nosenie je ešte stále v platnosti ? Aj to predchádzajúce - zmazané je na tom podobne...traja diskutéri a ani jeden nemá na ksichte rúško.
O čom to svedčí ?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
DOPLNENIE :
Pýtam sa...prečo sa Dušek tak sťažuje, že mu dané video bolo stiahnuté z YT, keď na iných (dokonca českých) stránkach je bežne viditeľné ?
..o akej, kuwa cenzúre, ten dilino točí ?
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchač
Pořad o koronaviru zmazali ze strachu! Byli neklidní, že by se někdo mohl uzdravit, říká Dušek
" Kdybych měl Covid-19, šel bych si koupit melatonin, ten úplně stačí, aby vás zachránil, tvrdí Dušek
Dušeka by po tomto vyhlásení , respektíve po videu, ktoré obhajuje (nevidel som ho) mali zavrieť :
- do blázinca
- do basy
...a presne v tomto poradí.

Nech sa najprv vylieči a potom nech si v base dume, kde urobil chybu.
Video určite nebolo vymazané zo strachu...z nejakého Dušeka sa YT neposere.


P.S.:
Neznalosť zákona (v tomto prípade pravidiel) neospravedlňuje.
On, taký múdry si nevie vyhľadať ? Lebo mne to vybehlo za len 0,31 sekúnd.
https://www.youtube.com/intl/sk/abou...ity-guidelines

P.S.:
Nepochopím, že sa do nejakých vyjadrení, ba dokonca do liečenia púšťajú laici...dokonca tvrdia, že keby oni mali nejakú chorobu, tak by sa liečili podľa hentoho alebo onoho.
Lenže oni (Dušek a spol) takú chorobu nemajú !!!
Frajerov plno, pokiaľ sú zdraví...ale potom ich to rýchlo prejde....markantný príklad je Fedor Flašík.

P.S.:
...a niečo k melatonínu samotnému
http://displus.sk/byliny/melatonin_N...tryptamin.html
Roky som nepoužila červenú farbu. S tebou sa už nedá diskutovať.
A Dušek sa nesťažuje. Dokáž to.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Otázka do fóra: kto je Dušek, čo je Dušek, kde je Dušek?
Furt sa tu omieľa a mne - ani za toho svätého - sa ani nepredstavil.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Roky som nepoužila červenú farbu. S tebou sa už nedá diskutovať.
A Dušek sa nesťažuje. Dokáž to.
Kľudne používaj hocikedy...teda, ak reaguješ na mňa.
Diskusia nie je o tom, že dáš nejaký ten link a nič viac. Lebo dávaš len linky. Diskusia je o niečom inom...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Diskusia
Ja som nejaké argumenty dal a to nie raz...ty veru nie, a za argumenty nepovažujem.
Poznáš ma, názory ti ja neberiem a ani nikomu inému.

Prečo by som mal ja niečo dokazovať ? Dokáž ty, že to nie je opak. Ale čo iné sú tie jeho vyjadrenia, ak nie sťažnosti...sú síce skryté, povedané inými slovami, ale sťažnosti to sú...na ministerstvo vnútra, na YT...lebo mu vymazali hračičku.

Najhoršie na tom všetkom je, že proti takýmto názorom je veľmi ťažko bojovať...argumenty overené rokmi a faktami nepomáhajú a dotyční obhájcovia sú proste zaslepení.
Nie Dušekovci majú obhajovať svoje tvrdenia...ALE oni vyžadujú obhajobu od oponentov...ktorú ale aj tak neprijmú.


Môj osobný názor je ten, že Dušek v podstate porušuje nie raz zákon, pohybuje sa na veľmi tenkom ľade, balancuje na hrane.
Link je zo slovenského Trestného zákona, no Česko má taký istý...
§ 284
(1) Kto úmyselne
a) vydá ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví
§ 285
(1) Kto z nedbanlivosti spôsobí alebo zvýši všeobecné nebezpečenstvo
https://www.lewik.org/term/1288/vseo...trestny-zakon/


P.S.:
Na neodpovedala si mi na otázku ohľadom liečby melatinínom...radšej si ju z citácie odstránila.
Nasledovala by si (Ó veľkého mága) Dušeka v jeho doporučenej liečbe melatoninom ???
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Z 27.5. 2020 od susedov http://zdraviasvoboda.cz/
Výzva zdraví a svoboda k lidem, lékařům, médiím a politické reprezentaci českých zemí

Antonín Baudyš , astrolog
MUDr. Ludmila Bendová , lékařka praktikující tradiční čínskou medicínu
Josef Čáp , organizátor přednášek komplementární medicíny
MUDr. Ludmila Eleková , praktická lékařka, homeopatka
Soňa Göblová , režisérka, dokumentaristka
Erika Hájková , homeopatka, kraniosakrální terapeutka
MUDr. Judit Hofhanzlová , lékařka, homeopatka
Ing. Václav Hrabák , homeopat
Igor Chaun , režisér, spolek Goscha
MUDr. Dagmar Komárková , lékařka praktikující tradiční čínskou medicínu
MUDr. Tomáš Lebenhart , lékař, homeopat
MUDr. Helena Máslová , internistka a psychosomatik
Jiří Maria Mašek , publicista a terapeut
MUDr. Eliška Novotná , homeopatka, biorezonanční terapie
Martin Novotný , nutriční terapeut
Ing. Aleš Sušický , homeopat, terapeut tradiční čínské medicíny
MUDr. Kateřina Šušlíková , lékařka, homeopatka
Ing. Iva Valentová , homeopatka


hlavní signatáři výzvy v abecedním pořadí
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Z výzvy vyberám :

" Jasně se ukázalo, že takzvaná vědecká medicína nemusí být při nových virových epidemiích v praxi nic platná. "

" Při léčbě koronaviru se v České republice i v zahraničí velmi dobře osvědčila homeopatie, tradiční čínská medicína, fytoterapie i jiné nekonvenční metody. "

Kde sú fakty, dôkazy ....???
...a tak je to stále.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kazdeho špikuje nieco ine...mna ked nahodou pocujem....reklamu na wobenzym....fičala aj vo virusovom čase....ako inak..anticovid...uz fici znova...teraz rano v radiu...treba si zobrat na dovču....wobenzym-ockovanie proti smrti
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Z 27.5. 2020 od susedov http://zdraviasvoboda.cz/
Výzva zdraví a svoboda k lidem, lékařům, médiím a politické reprezentaci českých zemí

.............................

hlavní signatáři výzvy v abecedním pořadí
Otázka.
Načo sem hádžeš niečo, čo sa týka Česka?
To za prvé. Za druhé, Homeopatiká, niekedy pomáhajú, ale v rukách šarlatánov zabíjajú.

Inak - https://sk.wikipedia.org/wiki/Homeopatia
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
buchač
Pořad o koronaviru zmazali ze strachu! Byli neklidní, že by se někdo mohl uzdravit, říká Dušek
" Kdybych měl Covid-19, šel bych si koupit melatonin, ten úplně stačí, aby vás zachránil, tvrdí Dušek
Dušeka by po tomto vyhlásení , respektíve po videu, ktoré obhajuje (nevidel som ho) mali zavrieť :
- do blázinca
- do basy
...a presne v tomto poradí.

Nech sa najprv vylieči a potom nech si v base dume, kde urobil chybu.
Video určite nebolo vymazané zo strachu...z nejakého Dušeka sa YT neposere.


P.S.:
Neznalosť zákona (v tomto prípade pravidiel) neospravedlňuje.
On, taký múdry si nevie vyhľadať ? Lebo mne to vybehlo za len 0,31 sekúnd.
https://www.youtube.com/intl/sk/abou...ity-guidelines

P.S.:
Nepochopím, že sa do nejakých vyjadrení, ba dokonca do liečenia púšťajú laici...dokonca tvrdia, že keby oni mali nejakú chorobu, tak by sa liečili podľa hentoho alebo onoho.
Lenže oni (Dušek a spol) takú chorobu nemajú !!!
Frajerov plno, pokiaľ sú zdraví...ale potom ich to rýchlo prejde....markantný príklad je Fedor Flašík.

P.S.:
...a niečo k melatonínu samotnému
http://displus.sk/byliny/melatonin_N_acetyl_5_methoxytryptamin.html
Roky som nepoužila červenú farbu. S tebou sa už nedá diskutovať.
A Dušek sa nesťažuje. Dokáž to.
Klameš, milý buchy. Druhykrát červená a tým končím.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Klameš, milý buchy. Druhykrát červená a tým končím.
...a sme doma stará mať...

Ak vravíš, že klamem (presnejšie citovaný link), tak mi teda povedz, že v čom. Jedna obviňujúca veta mne veru nestačí.
Takže ?


P.S.:
...a zasa si mi neodpovedala na otázku ohľadom liečby melatinínom...takže znova sa pýtam.
Nasledovala by si (Ó veľkého mága) Dušeka v jeho doporučenej liečbe melatoninom ???
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Z 27.5. 2020 od susedov http://zdraviasvoboda.cz/
Výzva zdraví a svoboda k lidem, lékařům, médiím a politické reprezentaci českých zemí

.............................

hlavní signatáři výzvy v abecedním pořadí
Otázka.
Načo sem hádžeš niečo, čo sa týka Česka?
To za prvé. Za druhé, Homeopatiká, niekedy pomáhajú, ale v rukách šarlatánov zabíjajú.

Inak - https://sk.wikipedia.org/wiki/Homeopatia
Účinnosť metódy, ani jej princípov nebola vedecky preukázaná, homeopatické prípravky v testoch nepreukázali vyššiu efektivitu ako placebo[1] a homeopatia je považovaná za pseudovedu.[2][3]
https://sk.wikipedia.org/wiki/Homeopatia
Takéto a podobné výroky a nezmysly mne osobne vyvracia moja skúsenosť so psom, a ten teda určite nevedel, že užíval homeopatikum.
Nech druhá strana dokáže, že tieto alternatívne lieky nie sú účinné. Ani sa do toho pre istotu nepustia.
Liek som si vyzdvihla na radu veterinára v lekárni. (inak ma to samotnú prekvapilo). A zabral veľmi rýchlo. Iba jedno balenie, inak s homeopatikami nemám žiadnu skúsenosť.
Po tomto, ak by nebola iná možnosť, alebo by sa mala pochybnosti o klasickom lieku, tak neváham ani minútu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A čo sa týka Česka, vedela som, že to niekto spojenie. Celú jednu dosť dlhú éru sme mali spoločnú legislatívu, normy a stále sme s nimi nejako previazaní, tak načo takéto poznámky?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dáša_
Možno je dobré aj toto prečítať https://scobak.blog.sme.sk/c/537486/...ventilaci.html
Je niekde dostupná štatistika, v koľkých prípadoch bola pľúcna ventilácia použitá?
PS.
Roky mám vo svojej knižnici túto knihu, kde je podrobne opísaný pobyt v tomto prístroji.
Joseph Heller: Nebolo mi do smiechu.
Koncom roka 1981 Joseph Heller ochorel na ťažkú polyneuritídu /Guillain-Barrého syndróm/.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Je niekde dostupná štatistika, v koľkých prípadoch bola pľúcna ventilácia použitá?
Je niekde dostupná štatistika, v koľkých prípadoch bol použitý melatononin ?

P.S.:
GB syndróm do toho nejak nemiešaj...to je úplne iný level.
Také porovnanie...ako spisovateľky Evity a Hellera...nebe a dudy.

P.S.:
...a ešte stále si mi neodpovedala na otázku.
Naposledy upravil buchač : 06.06.20 at 17:52
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


korela
A čo sa týka Česka, vedela som, že to niekto spojenie. Celú jednu dosť dlhú éru sme mali spoločnú legislatívu, normy a stále sme s nimi nejako previazaní, tak načo takéto poznámky?
Ale šak hej.... 1918-1993 je dosť dlho. Ale teraz už 27 rokov sme samostatní. Máme síce s Čechmi spoločné korene, mali sme spoločné zákony - ale terajšie sú si síce podobné, ale aj rozdielne.
A keďže žijeme na SLOVENSKU (to si pamätaj, na Slovensku) - tak odkazy na nejaké české zákony pre riešenie slovenských problémov sú úplne na h0vn0 (sorry - ale je to tak).
Takže aj nejaká "výzva" českých homeopatikov k ČESKEJ vláde a podobne sa predsa netýka Slovenska.
Takže tvoje odkazy v tomto sú úplne, ale ÚPLNE zbytočné.
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Cítiš sa cenzorom? Lebo pôsobíš taký dojem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft

korela
A čo sa týka Česka, vedela som, že to niekto spojenie. Celú jednu dosť dlhú éru sme mali spoločnú legislatívu, normy a stále sme s nimi nejako previazaní, tak načo takéto poznámky?
Ale šak hej.... 1918-1993 je dosť dlho. Ale teraz už 27 rokov sme samostatní. Máme síce s Čechmi spoločné korene, mali sme spoločné zákony - ale terajšie sú si síce podobné, ale aj rozdielne.
A keďže žijeme na SLOVENSKU (to si pamätaj, na Slovensku) - tak odkazy na nejaké české zákony pre riešenie slovenských problémov sú úplne na h0vn0 (sorry - ale je to tak).
Takže aj nejaká "výzva" českých homeopatikov k ČESKEJ vláde a podobne sa predsa netýka Slovenska.
Takže tvoje odkazy v tomto sú úplne, ale ÚPLNE zbytočné.
Aké mimo témy? Téma je o zdraví a ide o princíp, nie geografiu. Bylinkári a rôzne liečebné prístupy sú po celom svete, tak kam to chceš zvrtnúť?

Vieš čo je zbytočné na tomto svete?


1. Roman Prymula - Show Jana Krause 27. 5. 2020
Prvých 3 a pol min. číta Kraus jeho CV a o 2 min sa vyjadruje Prymula k TČM. Po svojich štúdiách, prac. postoch, previerkach, život. skúsenostiach sa k nej jasne vyjadril.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať