Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak je to ona - advokátska komora by ju šupom mala vylúčiť. Keďže to urobila v čase výnimočného stavu - natvrdo do basy posadiť.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

K tej žene : stará známa vetička doktora Štrosmajera, keby blbost nadnášela, létala by ste tady jak holubička .
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj
annova
A vyrok toho policajta bol super, ze sa riadi uznesenim...
A ktorým uznesením? Veď každý deň vymýšľajú nové.
Evidentne pán policajt na tú otázku nebol pripravený, čakala som že jej tú vyhlášku strčí pod nos...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
annova
misoft, mylis sa. Nakonala nic protizakonne, sice to robila pre nas netypickym sposobom.
A vyrok toho policajta bol super, ze sa riadi uznesenim... To je nezavazne, musi byt nariadenie. Vsetko to hodili na Mikasa cez vyhlasku, ved Matelko a spol nic, to Mikas...
Ty si odborníčka na právo ?
Ja síce nie, ale tu máš rozpísané jej konanie.

Čo sa týka policajta, tak snáď platí aj nasledovné

" Nulitná právnička sa pritom mýli v podstatnom detaile. Nie všetko musí byť priamo v zákone a zbierke zákonov, aby to malo ich silu.
Opatrenia, ktoré vyhlasuje či už vláda (napr. obmedzenie pohybu), alebo protipandemické opatrenia (napr. rúška), ktoré vydáva hlavný hygienik vychádzajú, či už z Ústavy alebo zákonov (napr. zákon o ochrane verejného zdravia), ktoré vyslovene tvrdia, že vláda alebo hlavný hygienik môžu vydať tieto obmedzenia. "

...a ozaj...poliš ako člen ozbrojených síl v prvom rade vykonáva rozkazy, inak trest v podobe financií, prípadne aj viac.

" Služobná disciplína policajtov spočíva v dôslednom plnení povinností ustanovených ústavou, ústavnými zákonmi, zákonmi, ďalšími všeobecne záväznými právnymi predpismi, služobnou prísahou, rozkazmi, nariadeniami, príkazmi a pokynmi nadriadených. "

Nemusí splniť, ak

" Ak sa policajt domnieva, že rozkaz, nariadenie, príkaz alebo pokyn jeho nadriadeného je v rozpore so všeobecne záväzným právnym predpisom, je povinný na to nadriadeného upozorniť. Ak nadriadený trvá na splnení rozkazu, nariadenia, príkazu alebo pokynu, musí ho policajtovi písomne potvrdiť a policajt je povinný ho splniť. Písomné potvrdenie sa nevyžaduje, ak hrozí nebezpečenstvo z omeškania. Policajt je povinný odoprieť splnenie rozkazu, nariadenia, príkazu alebo pokynu nadriadeného, ak by jeho splnením spáchal trestný čin; túto skutočnosť oznámi bezodkladne vyššiemu nadriadenému.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Juraj máš pravdu. Ale pozri ako reagujú na koronavírus v Rakúsku alebo Česku. Možno tam majú iných magorov. Zatiaľ nevedia presne ako sa vírus šíri ani ako to liečiť. Tak skúšajú všetko možné a uvidíme kto najlepšie uspeje.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

moju reakciu dávam do inej témy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj
Juraj máš pravdu. Ale pozri ako reagujú na koronavírus v Rakúsku alebo Česku. Možno tam majú iných magorov. Zatiaľ nevedia presne ako sa vírus šíri ani ako to liečiť. Tak skúšajú všetko možné a uvidíme kto najlepšie uspeje.
Možno nie priamo k veci, ale pozorný čitateľ svoje nájde.
Pár názorov z netu, s ktorými súhlasím.

" Opozícia by nemusela všetko kritizovať, mohla by podstatne viac spolupracovať. Matovič stále vykrikuje, že všetci "múdrosráči" dajte teraz pokoj, chvíľu buďte ticho a keď bude po všetkom, potom do mňa môžete kopať.

Škoda, že toto nezačal robiť od začiatku, odkedy sa stal premiérom. Táto pandémia nie je ani koaličná, ani opozičná.
Matovič a koalícia mali kvôli pandémii pozvať na spoluprácu aj opozíciu, a to aj kotlebovcov. Mali postupovať spoločne a spoločne, každý svojich prívržencov a voličov, požiadať o spoluprácu a o zomknutie sa.
Ale nie, on hneď od začiatku musel začať ako kohút na všetkých skákať. Nevravím, že nemal pravdu. Smer za sebou zanechal spúšť. Ale mal ich pozvať na spoločné riešenie situácie, aby si smeráci viac uvedomili, čo po sebe zanechali.

Matovič očakával podporu aj od opozície pri tomto hromadnom testovaní. Ale podpora sa nezískava tak, že na tlačovke vyhlási, aby sa opozícia k nemu pridala. Matovič to pobabral aj s prezidentkou. Úplne inak by vyzeral týždeň od ohlásenia hromadného testovania, keby túto udalosť oznámila prezidentka, pokojne a rozvážne, nie hurá - chaos - demisia štýlom Matoviča.

Áno, aj s Kotlebom. Ja hovorím o situácii po tom, ako sa stal Matovič premiérom. Myslím, si, že ak by Matovič potlačil svoje ego, požiadal aj opozíciu o spoluprácu, taký odpor voči rúškam a opatreniam by medzi ľuďmi nebol. Kotleba ide apriori proti systému. Ak by bol jeho (aj keď malou) súčasťou, správal by sa inak. Možno by správne nosil rúško, možno by nebolo toľko kotlebovských konšpirátorov, možno by sa nenakazil, možno by boli Slováci jednotnejší. "
--------------------------------
Podobne sa správa Trump. Dokonca doporučoval postihnutým Savo (či čo za fras). Kuwa, ale ako otočil, keď coviďáka chytil sám.
Po liečby vyšiel z White House jak znovuzrodený...nohy ho síce ledva niesli, makeup mu hodili na ksicht asi kelňou, aby k svetu nejak vyzeral...ale bol čávo. Lež hlúpe reči neprestal dávať.
Ale on mal teda fest inú starostlivosť a nie ako tie milióny bežných američanov, čo sa váľajú v prívesoch...lebo platená nemocenská je ako kvalitné sci-fi.
--------------------------------
Rakúsko, Česko, Nemecko, USA, Rusko...atď, celý svet sa predháňa, ktorá krajina, ktorá firma v labáku nájde niečo, aby to zafungovalo. Podobne je to aj v iných sférach výzkumu...na onemocnení nezáleží.
Neviem síce, či existujú nejaké špeci labáky pod patronátom WHO, kde by sa tejto problematike venovalo...no ak nie, tak podľa mňa by bolo vhodné niečo také zriadiť.



P.S.:
Ja mám vždy pravdu !!!
2 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Niekto mi vymazal príspevok?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Na roznych strankach (aj tu) je skupina konšpirátorov (tj bláznov) ktorí sú hluční a vzniká dojem že je ich veľa. Dôležité je aby to štát neignoroval a v prípade že prekročia hranicu zákona, nech to rieši Polícia SR.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Už fičia od rana, na postoji.sk. Silvestrovska zabava!
Silvester.jpg  
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves
Už fičia od rana, na postoji.sk. Silvestrovska zabava!
Patrilo by to asi medzi srandičky že: Moje zamestnankyne sa bavia o nejakom pracovnom probléme (kamery mám inde ale tie sú aj tak hluchonemé) ja prídem o pár minút z kancelárie práve s tým istým problémom. Nato jedna pracovníčka :"Šefe vy tu máte nahrávacie zariadenie, alebo ste nás očipovali? " A to sme ešte neboli na testoch
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

duves
Niekto mi vymazal príspevok?
Nič si s toho nerob, nie len tvoj, ale aj súvisiace s ním.

Čo už ...

Aj tu sa nájde dobrá duša, riadne hovado, ktoré si myslí že je Pánom ...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

duves
Manželka dostala akurat spravu od sestry. Že maju kolegu na ventilatore, 24 ročného a volali rodičom, aby sa s ním prišli rozlúčiť.
Neverím,nepúšťajú príbuzných ........
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Asi púšťajú, aj tu taxikár spomína, čo sa dialo za plachtou, boli tam deti aj manželka.
https://www.topky.sk/cl/11/1962623/N...ov-po-chorobe-
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Kvaka
Asi púšťajú, aj tu taxikár spomína, čo sa dialo za plachtou, boli tam deti aj manželka.
https://www.topky.sk/cl/11/1962623/N...ov-po-chorobe-
To je Česko .....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

V ČR mali rovnaké pravidlá vtedy a pustili, nemám dôvod neveriť, píše, že to kolega jeho švagrinej, asi nijaké jpp.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
https://www.aktuality.sk/clanok/8362...om-testovania/
0 0
annova annova

annova je offline (nepripojený) annova

Troska mi tie cisla uverejnene Nadom nesedia.

Na obed v sobotu priebezne testovanych 820000, pozit. 7947,
vecer priblizne 1 000 000 testovanych, pocet pozit sa nezmenil.
Chapem, este nemali vsetky vysledky.
Rano sa zobudim a 2,5 mil. testovanych.
Skuste si spocitat pocet odbernych miest, pocet osob deklarovanych vladou, ktore dokaze jedno odberne miesto urobit za hodinu- 30.
Pripocitat 600 000 testov danych do nemocnic a soc. zariadeni a podobne s predpokladom, ze ich vsetky pouzili.
Hlasene zatvorene odberne miesta pre nedostatok bud testov, alebo certifikatov, v niektorych mensich dedinach neprislo k testovaniu ani 300 ludi.

Tak mi povedzte, kde nahrabali 2,5 milionov otestovanych.
Mne to hlava neberie,matika nepusti. A to som este pocitala, ze na odbernom mieste boli 2 zdravotaci, co nieje pravda, takze s jednym zdravotnikom nedokazali urobit a vyhodnotit za hodinu 30 odberov.
Alebo zdravotnici nejedli, nepili, nemuseli mat prestavku?
Velke podniky boli pritom zapocitane ako odberne miesta...
Naposledy upravil annova : 01.11.20 at 13:36
0 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

annova - daj si kávičku a nepočítaj ... ako ti to pomôže?? - nijako.
Na našom odberovom mieste, kým som tam bola - spravili viac, ako 30 za hodinu - myslím, že tam boli traja z zdravotníci - lekár vytieral nos- len podal ďalej - dve kočky tam boli, čo to spracovali ... okrem tých, čo zapisovali na začiatku a potom na konci.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Veď sa tu nedoťahujte ako v Kameňákove:
-------------
Vemte si ještě chlebíček.
Děkuji, ale již jsem měl tři.
Měl jste jich pět. Ale já vám to nepočítám.
Naposledy upravil marjankaj : 01.11.20 at 14:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať