Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves
Mila123
Ach jaj, Pali, Pali moja staršia dcéra teraz pracuje v ČR na covidovom oddelení, nechci vedieť čo mi vraví ako to ide s pacientmi, dole vodou.......
Držím palce, aby sa jej nič neprihodilo. Majú to náročné a hlúpi ludia im nadávajú.
...... a na Slovensku je nedostatok lekárov....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
duves
Mila123
Ach jaj, Pali, Pali moja staršia dcéra teraz pracuje v ČR na covidovom oddelení, nechci vedieť čo mi vraví ako to ide s pacientmi, dole vodou.......
Držím palce, aby sa jej nič neprihodilo. Majú to náročné a hlúpi ludia im nadávajú.
...... a na Slovensku je nedostatok lekárov....
čo je dôležitejšie zisky zdravotných poisťovní alebo platby za výkony a z toho platy personálu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pacient je najdôležitejší...

....a preto som za to, aby sa za štúdium na vysokej škole PLATILO !!!
Zaplať, vyštuduj...a potom si trebárs (ak chceš) ťahaj do prdele !
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Pacient je najdôležitejší...

....a preto som za to, aby sa za štúdium na vysokej škole PLATILO !!!
Zaplať, vyštuduj...a potom si trebárs (ak chceš) ťahaj do prdele !
No a neplatí sa? minimálne za diplomovky a to ešte nevieme ako to beží na skúškach
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Mila123
pavol54
dajte už pokoj veď to je obyčajná chrípočka čo sa dá vyležať. Ak nemám pravdu spýtajte sa Sulíka prečo nás zatvára a on sám pobieha po krčmách aj s politickým kolegom bez rúška a a k ho aj mal tak ho ponechal ako možný infekčný materiál tam kde sedel. Alebo MGR Kollár miesto toho aby v takejto vážnej situácii sedel doma pri niektorej z jedenástich žien či koľko ich má, loví dalšiu konkubínu na odovzdanie genetického materiálu a robí si srandu z národa a ako to povedal jeden poslanec rúška nasadené len pred kamerami a do tretice aj MGR či ING. Matovič (či aký titul si privlastnil) od jari káže ako sa máme zodpovedne správať a sám sa vyciera aj so svojimi politickými kumpánmi pred kamerami bez rúšok. Títo nám dali návod ako nebrať zákony vyhlášky a nariadenia vážne, aby nám povedal že sme si to posrali, keď sa nenecháme otestovať napolo funkčnými testami, tak nás zavrie doma No nech mi niekto tvrdí že tá chrípôčka po tom všetkom čo tu predvádzajú som si nezačal myslieť že nie je taká nebezpečná a nakoniec na niečo sa zomrieť vždy musí. neexistuje diagnóza " zomrel len tak z ničoho nič"
Ach jaj, Pali, Pali moja staršia dcéra teraz pracuje v ČR na covidovom oddelení, nechci vedieť čo mi vraví ako to ide s pacientmi, dole vodou.......
Primárka z Bulovky aspoň nezastrašuje svoj ľud. A tá vie, o čom hovorí.
Lidovky.cz: Z vašich názorů a zkušeností vyznívá, že je rozumné kvůli pandemii nepanikařit, ale ani ji nepodceňovat. Je to tak?
Dá se to tak říct. Musíme se s pandemií nějak vyrovnat. Pacientů je relativně velké množství a může jich být ještě víc. Měli bychom na to být připraveni, ale nebral bych to jako totální tragédii.

Lidovky.cz: A co si myslíte o lidech, kteří pandemii vyloženě podceňují?
Příjemnější mi je, když si lidé z pandemie nic nedělají, než když zbytečně panikaří. Samozřejmě za předpokladu, že se chovají zodpovědně a zbytečně virus nešíří.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/na-bulo..._ln_domov_liev
Dúfam, že sa nehovorí iné pre médiá a skutočnosť je iná.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
No a neplatí sa? ......................
To akú chceš odpoveď na takú blbú odpoveď ?
Sa robíš, že mi nerozumieš alebo nechápeš úplne, čo mám na mysli ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
buchač
Pacient je najdôležitejší...

....a preto som za to, aby sa za štúdium na vysokej škole PLATILO !!!
Zaplať, vyštuduj...a potom si trebárs (ak chceš) ťahaj do prdele !
No a neplatí sa? minimálne za diplomovky a to ešte nevieme ako to beží na skúškach
Min. týždeň som počúvala jednu prednášku a tam, že dg určuje lekár s 30 r. praxou, pričom sa učil z kníh starých 20 rokov. :-))
Ani to za fór nepokladám na základe rod. skúseností.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Pacient je najdôležitejší...

....a preto som za to, aby sa za štúdium na vysokej škole PLATILO !!!
Zaplať, vyštuduj...a potom si trebárs (ak chceš) ťahaj do prdele !
Aj opačne, vyštuduj a potom zaplať.
Fakt sa situácia v praxi zmenila, koľkí nám chýbajú, toľko ich je v Čechách plus zbytok po inom zahraničí.
Legislatíva nereaguje na zmenu situácie v spoločnosti a nielen pri tomto.
1 0
annova annova

annova je offline (nepripojený) annova

WHO zverejnilo, ze smrtnost na covid 19 je mensia ako 0,23 percent. Je to menej ako smrtnost na chripku. Tak co budeme teraz robit?
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
No a neplatí sa? ......................
To akú chceš odpoveď na takú blbú odpoveď ?
Sa robíš, že mi nerozumieš alebo nechápeš úplne, čo mám na mysli ?
na tak blbé konštatovanie sa dá odpovedať len argumentáciou. ak si mi nerozumel tak sa spýtaj našich najvyšších či denné štúdium popri podnikaní bolo zadara. Aj zdravotná starostlivosť je zadara, len musíš platiť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

annova
WHO zverejnilo, ze smrtnost na covid 19 je mensia ako 0,23 percent. Je to menej ako smrtnost na chripku. Tak co budeme teraz robit?
Takýto postoj je celkom fajn až do momentu, kým sa človeka a jeho blízkych smrť nedotkne. Ak áno, potom ti je hocijaká štatistka už ukradnutá. Trocha pokory k životu nezaškodí.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

annova
WHO zverejnilo, ze smrtnost na covid 19 je mensia ako 0,23 percent. Je to menej ako smrtnost na chripku. Tak co budeme teraz robit?
len reakcia poslanca LSNS, lekára Urbana k situácii -
„Viete, doprial by som ľuďom, aby naozaj nepočúvali politikov a ich rady. Nech si to naštudujú od skutočných odborníkov. Ja za 20 rokov praxe som nevidel zomrieť pacienta na chrípku, ale na koronavírus som tých pacientov zomierať videl a nie je to teda bohviečo. Vieme, že tá liečba nie je nejaká extra, ale nemáme toho veľmi na výber. Akurát redemsivir plus nejaké imunomodulancie a možno antibiotiká,“ pripomenul primár ružomberskej vojenskej nemocnice.

„Ja by som vám to doprial, aby ste videli, akí tí pacienti sú, aké máme zdravotné možnosti a aký máme zdravotný systém. Potom by ste boli možno trochu obozretnejší .Musím to povedať. Lebo ak by som mlčal, tak moje mlčanie by sa rovnalo zrade. A ja ako lekár nemôžem pristúpiť na takéto rôzne fámy. Naozaj to už nemôžem počúvať,“

len pre istotu, kto je tento lekár? MUDr. Miroslav Urban pracuje ako primár interného oddelenia Vojenskej nemocnice v Ružomberku.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Aj zdravotná starostlivosť je zadara, len musíš platiť
Chceš mi snáď tvrdiť, že ideš ku všeobecnému a tam platíš ?

U nás ideš príkladne k zubárovi, zaplatíš len za injekcijku. Za extrakciu sa neplatí.
V zahraničí zaplatíš zubárovi všetko.

Štúdium popri zamestnaní sa dopláca.
Denné štúdium má len určité poplatky.
Niekde v zahraničí platíš všetko.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
annova
WHO zverejnilo, ze smrtnost na covid 19 je mensia ako 0,23 percent. Je to menej ako smrtnost na chripku. Tak co budeme teraz robit?
Tak už si za vodou.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač
U nás ideš príkladne k zubárovi, zaplatíš len za injekcijku. Za extrakciu sa neplatí.
V zahraničí zaplatíš zubárovi všetko.
Ja mam zubara, čo asi 2 desaťročia pracoval v nemecku.
Ked videl moje chybajuce zuby, tak nechapal. Nechcem tu rozoberat detaily. On to (ambulanciu, obvod) kupil od staršieho zubara, čo iba trhal.
No a teraz k veci. Vravel mi, že v nemecku študenti stomatologie musia vykonať endonociu, niekolkokrat. Nie na pacientovi, na vytrhnutom zube. No a tie sa vozia napr. z územia česka, slovenska.
Že nemeckí pacienti sa zubara neboja, ale boja sa toho účtu, čo im zubár vystaví.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves
Že nemeckí pacienti sa zubara neboja, ale boja sa toho účtu, čo im zubár vystaví.
Som niekde čítal, že našinci si prídu z Ameriky na Slovensko opraviť zuby...letenky a platba u nášho zubára vyjde lacnejšie ako ich starostlivosť.
0 0
annova annova

annova je offline (nepripojený) annova

Tweety
annova
WHO zverejnilo, ze smrtnost na covid 19 je mensia ako 0,23 percent. Je to menej ako smrtnost na chripku. Tak co budeme teraz robit?
Takýto postoj je celkom fajn až do momentu, kým sa človeka a jeho blízkych smrť nedotkne. Ak áno, potom ti je hocijaká štatistka už ukradnutá. Trocha pokory k životu nezaškodí.
To s tebou suhlasim, sice ja stale tvrdim, ze vacsinou maju umierajuci s koronou aj dalsie oslabenie imunity z dovodu zavaznych ochoreni.

Preco okrem ministra prace nikto nehovori, zvysujte si imunitu.
0 0
annova annova

annova je offline (nepripojený) annova

duves
annova
WHO zverejnilo, ze smrtnost na covid 19 je mensia ako 0,23 percent. Je to menej ako smrtnost na chripku. Tak co budeme teraz robit?
Tak už si za vodou.
To niesom, to by som musela ist za Dunaj, aby som bola za vodou. A uznaj, sucasne opatrenia mi to nedovoluju..
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
duves
Že nemeckí pacienti sa zubara neboja, ale boja sa toho účtu, čo im zubár vystaví.
Som niekde čítal, že našinci si prídu z Ameriky na Slovensko opraviť zuby...letenky a platba u nášho zubára vyjde lacnejšie ako ich starostlivosť.
Ja ako slovenská dôchodkyňa však nemám kde zaletieť, pochopili sme sa? A celý život som platila odvody. Stačí si zobrať priemernú výšku dôchodku a ceny u zubárov. Slovenskí dôchodcovia sa účtov neboja. :-)
Ani väčšina zárobkovo činných sa nebojí. Pretože má platy ako vonku.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dáša_
Ja za 20 rokov praxe som nevidel zomrieť pacienta na chrípku...
A kde posobi ten lekar? Alebo odvrati pohlad od umierajuceho aby ho nevidel?
Kedysi este pred rokom 2000 kamarat zomrel na chripku vo veku 29 rokov. Mlady chlap, sportovec. Tyzden bol v nemocnici, a nezachranili ho.
Ked som to potom s pocudovanim rozpraval inej kamoske MUDr., tak zareagovala - chripka je nevyspytatelna, je to svinstvo, toto sa stava, je to bezne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať