Zavrieť

Porady

Účtovníctvo v lekárni

Účtujem lekáreň v jednoduchom účtovníctve. Ako správne zúčtovať príjmy za recepty? Všetky príjmy za recepty sú evidované ERP a sú oslobodené od dane. Lekáreň vystaví fa za lieky zdravotnej poisťovni. Faktúra nie je daňovým dokladom pre DPH nakoľko tam nesmie byť vyčíslená DPH čiže pre zdravotnú poisťovňu fakturuje lekáreň za lieky cenu s DPH. Zdravotná poisťovňa vystaví k tejto faktúre svoju faktúru za recepty v sume 15,- SK za recept a o túto sumu si poníži platbu za faktúru za lieky. Mám z toho absolútny guláš ako správne zúčtovať tých 5,- sk za jeden recept čo ostáva lekárni a ako správne zúčtovať DPH z liekov ktoré má plne alebo čiastočne hradiť zdravotná poisťovňa. Má s tým niekto skúsenosť? Vopred ďakujem za radu.
Usporiadat
Nataly Nataly

Nataly je offline (nepripojený) Nataly

mladá pani
Ten časopis sa volá Poradca lekárnika.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Nataly
Ten časopis sa volá Poradca lekárnika.
našla som ich na nete http://www.als.sk/

asi tam zavolám, či majú aj ekonomické poradenstvo....
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

sway
Ešte poprosím o pomoc:
Ak som si vypočítala odhadovaný koeficient, vyšiel mi 0,993 - teda po zaokrúhlení nie 0,99 ale 1 ?
Tržba po odrátaní oslobodených 800 000 deleno
Tržba s oslobodenými 806 000 - ak to dobre rátam...

Preto že sa zaokrúhli by mal byť 1 ?????
Podľa §50 by koeficient po zaokrúhlení bol 1 ale tým sa stratí zmysel § 49ods 4-je to dosť nelogické
§ 50
Pomerné odpočítanie dane
(1) Pomernú výšku odpočítateľnej dane podľa § 49 ods. 4 platiteľ vypočíta ako súčin dane a koeficientu vypočítaného podľa odseku 2 a zaokrúhleného na dve desatinné miesta nahor.


§ 49
Odpočítanie dane platiteľom

(4) Ak platiteľ použije tovary a služby pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých môže odpočítať daň, a súčasne pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých nemôže odpočítať daň podľa odseku 3, je povinný postupovať pri výpočte pomernej výšky dane, ktorú môže odpočítať, podľa § 50.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
bepo
Podľa §50 by koeficient po zaokrúhlení bol 1 ale tým sa stratí zmysel § 49ods 4-je to dosť nelogické
§ 50
Pomerné odpočítanie dane
(1) Pomernú výšku odpočítateľnej dane podľa § 49 ods. 4 platiteľ vypočíta ako súčin dane a koeficientu vypočítaného podľa odseku 2 a zaokrúhleného na dve desatinné miesta nahor.


§ 49
Odpočítanie dane platiteľom
(4) Ak platiteľ použije tovary a služby pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých môže odpočítať daň, a súčasne pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých nemôže odpočítať daň podľa odseku 3, je povinný postupovať pri výpočte pomernej výšky dane, ktorú môže odpočítať, podľa § 50.
dík, toto všetko viem, a aj tak sa neviem pohnúť - nepochopila som prísp, kde je že by mal byť 1, keď som to hodila do SW - po zaúčtovaní, mi jasné že nevyrátal 1 - veď by to ako hovoríš nemalo logiku...
****************************************
vidím že s tou lekárňou som si riadne skomplikovala život.....
0 0
Aďa123 Aďa123

Aďa123 je offline (nepripojený) Aďa123

Pozri si
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...yn04odpdph.pdf

tu je metodický pokyn daňového riaditeľstva, od strany 8 je všetko o koeficiente.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

sway
dík, toto všetko viem, a aj tak sa neviem pohnúť - nepochopila som prísp, kde je že by mal byť 1, keď som to hodila do SW - po zaúčtovaní, mi jasné že nevyrátal 1 - veď by to ako hovoríš nemalo logiku...
Netreba hľadať v zákone žiadnu logiku , treba sa len držať jeho textu. V § 50 ods. 1 zákona sa o spôsobe výpočtu koeficientu jasne hovorí: "..a zaokrúhleného na dve desatinné miesta nahor. ".
Ak Ti vyšiel koeficient 0,993, tak zaokrúhlený v zmysle zákona je jednoznačne 1,00. Bez ohľadu na logiku i na soft. (aj citovanom metodickom pokyne sa vypočítaný koeficient 0,7811 sa zaokrúhli tiež na 0,79.)
Zase určitú logiku to má. Pri obrate 800000 tis. Sk, predpokladanej marži 20 % je hodnota DPH na vstupe cca 121600,- Sk. A pri krátení koeficientom 0,993 120749 Sk - rozdiel 851 Sk. A keďže podiel vstupov podliehajúcich kráteniu je na celkových vstupoch veľmi malý, reálne rozdiely v odpočítaní dane sú 10 - 15 Sk, čo naozaj nestojí za reč. Ani za krátenie .
Môj názor - pokojne kráť daň na vstupe koeficientom 1,00 - teda nijako. Pretože zákon dodržíš. A čo sa týka softu - tuším predtým sa koeficient rátal na 3 des. miesta so zaokrúhlením nadol. Možno algoritmus výpočtu v softe neopravili.
0 0
Nataly Nataly

Nataly je offline (nepripojený) Nataly

mladá pani
Môj názor pri výpočte predpokladaného koeficientu a jeho zaokrúhľovania je tiež, že 0,993 zaokrúhlim na 1, ale tento koeficient Ti musí odsúhlasiť DÚ, ale na našom DÚ koeficient 1 neakceptujú, oni majú vnútornú smernicu, ktorá koeficiet 1 neakceptuje.
0 0
Nataly Nataly

Nataly je offline (nepripojený) Nataly

mladá pani
Sway, po našej včerajšej diskusii som vôbec nemohla spať, ohľadne krátenia DPH z tovarov. Vyšlo mi z toho, že by som mala krátiť DPH zo všetkých vstupom do DPH bez rozmýšlania /nakoľko neviem určiť akých tovarov sa týka príjem za recepty oslobodený od dane. ja z faktúry od dodávateľa liečív vôbec neviem určiť, ktorý tovar je voľnopredaj, ktorý liek je predaný na recept, ale poplatok nevybraný, nakoľko je plne hradený zákazníkom/. Ale pri získavaní informácií som sa stretla len s informáciou ohľadne krátenia len z réžijných nákladov. Budem pátrať ďaľej. Lekáreň účtujem od mája 05, takže sa mám ešte čo veľa učiť.
K tomu vystavovaniu faktúr na poisťovne: v pondelok vo firme budem mať technika na počítače, tak ho poprosím, aby ma naučil skenovať, pošlem Vám pokyn daňového riaditeľstva, ktorý zaslali tvorcovi softvéru (aposoft) a Tí mi ho preposlali.
Myslím si, že budeme ešte často spolu komunikovať, blíži sa výpočet ročného koeficientu a ja to budem mať komplikované, lebo mi okrem lekárne dávame do prenájmu nehnuteľnosti podľa § 38 - oslobodené od DPH.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Nataly
Môj názor pri výpočte predpokladaného koeficientu a jeho zaokrúhľovania je tiež, že 0,993 zaokrúhlim na 1, ale tento koeficient Ti musí odsúhlasiť DÚ, ale na našom DÚ koeficient 1 neakceptujú, oni majú vnútornú smernicu, ktorá koeficiet 1 neakceptuje.
Vážne ? Ja som náhodou práve dnes niesol žiadosť na odsúhlasenie koeficientu 1,00. To som teda zvedavý, aká bude odpoveď resp. na zdôvodnenie, asi tam zajtra zavolám. Ale veľmi sa mi to s tou internou smernicou nezdá...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
všetkým dík... moc... nakúkam sem ale ešte finišujem s DPH ..., po skončení pôjdem aj ja na DÚ Trnava s koeficientom 1 - tak dám vedieť,

dííííík
0 0
jjaja jjaja

jjaja je offline (nepripojený) jjaja

Mám ďalší problém a prosím Vás , keby ste mi niekto poradil.Lekáreň,
ktorú účtujem sa sťahuje do iného podnájmu.Lekárník si vybavil novú
licenciu na nové pôsobisko.Má tento fakt dopad na DPH na zásobách
na sklade?
-Ako v JÚ so stratou - zmena hodnoty skladu /precenenie/obsahuje
aj DPH.Ako kontrolujete stav skladu pri inventarizácii?
A čo sa týka koeficientu, DÚ nám odsúhlasil koeficient 1.Našla som v
časopise Lekárnik odkaz - na otázky k DPH fax 046/5430851 e-mail
lekarnik@unipharma.sk.Zatiaľ som neskúšala, ponáhľam sa s DPH.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andrej_rv
Netreba hľadať v zákone žiadnu logiku , treba sa len držať jeho textu. V § 50 ods. 1 zákona sa o spôsobe výpočtu koeficientu jasne hovorí: "..a zaokrúhleného na dve desatinné miesta nahor. ".
Ak Ti vyšiel koeficient 0,993, tak zaokrúhlený v zmysle zákona je jednoznačne 1,00. Bez ohľadu na logiku i na soft. (aj citovanom metodickom pokyne sa vypočítaný koeficient 0,7811 sa zaokrúhli tiež na 0,79.)

Zase určitú logiku to má. Pri obrate 800000 tis. Sk, predpokladanej marži 20 % je hodnota DPH na vstupe cca 121600,- Sk. A pri krátení koeficientom 0,993 120749 Sk - rozdiel 851 Sk. A keďže podiel vstupov podliehajúcich kráteniu je na celkových vstupoch veľmi malý, reálne rozdiely v odpočítaní dane sú 10 - 15 Sk, čo naozaj nestojí za reč. Ani za krátenie .

Môj názor - pokojne kráť daň na vstupe koeficientom 1,00 - teda nijako. Pretože zákon dodržíš. A čo sa týka softu - tuším predtým sa koeficient rátal na 3 des. miesta so zaokrúhlením nadol. Možno algoritmus výpočtu v softe neopravili.
A tu je pes zakopaný, nakoľko je tu problém ktoré vstupy koeficientovať.... tu sa názory líšia,
prvý je: ak budem všetko - vrátanie liekov..., tak ten podiel podliehajúci kráteniu je skoro taký ako vstupy všetky...., okrem kozmetiky a tak....mne to vychádza 3360 korún krátenie vstupu a to už drobné nebudú...
a ak budem len réžiu, tak máš pravdu....- to je druhý opozičný názor

Fakt neviem čo urobím, nič, idem v pondelok na DÚ a hotovo. Dám vedieť či som pochodila.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

A študujem stále, Takže v tejto chvili v časopise ÚAD 6/2004 som sa dočítala, že mám na moju tržbu z poplatku z receptov použiť účet 648 a nie 602 ako používam ja. Aký je Váš názor ?

Ja by som použila 648, aj keď včera mojej kamarátke audítori poradili presne naopak, vraj to má preúčtovať všetko na 602. Ako to účtujete vy ostatní?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

sway
A tu je pes zakopaný, nakoľko je tu problém ktoré vstupy koeficientovať.... tu sa názory líšia,
Skúsme psa odkopať .. Lopatkou budú všeobecne platné ustanovenia zákona o DPH a metodický pokyn k problematike lekární zverejnený na portáli DRSR pod názvom Metodický pokyn k ustanoveniu § 29 o zdravotnej starostlivosti zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH v znení zákona č. 350/2004 Z.z. účinného do 31.12.2004 (link je http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/222zdrav.doc , plné znenie je v prílohe). Metodický pokyn sa síce v niektorých častiach odvoláva na dnes už neplatné resp. novelizované zákony súvisiace so zdravotným poistením, ale jeho znenie je podľa mňa aplikovateľné i pre toto novelizované znenie zdravotných zákonov.

1. Dodanie tovaru a daňová povinnosť
Dodaním tovaru v zmysle § 8 ZDPH pri predaji liekov, zdravotníckych pomôcok, dietetických potravín a pod. čiastočne alebo plne hradených zdravotnou poisťovňou je len dodanie zákazníkovi, nie vyúčtovanie úhrady za lieky zdravotnej poisťovni. Daňová povinnosť vzniká dňom vydania lieku zákazníkovi, prijatá platba je vrátane 19 % dane, úhrady sa zaúčtujú 211/604A a 211/343.
Dodatok: Pri výdaji liekov lekárnik vypočítava dph z celkovej hodnoty lieku, nielen so zumy, ktorú dopláca pri výdaji lieku na recept pacient. Uvedené vyplýva z § 22 zákona o dph, v zmysle ktorého základom dane pri doaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň.

Vo vzťahu k zdravotnej poisťovni lekáreň nie je dodávateľom tovaru ani služby v zmysle príslušných ustanovení zákona o DPH, nevzniká tu teda ani žiadna daňová povinnosť.

2. Poplatok za recept
Služby poskytované v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou sú oslobodené od dane v zmysle § 29 ZDPH. Za službu súvisiacu s poskytovaním zdravotnej starostlivosti je v zmysle § 13 písm. d) zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti je aj: „štatistické spracúvanie lekárskeho predpisu a lekárskeho poukazu na účely zdravotného poistenia“ . Platbu za túto službu uhrádza zákazník v zmysle § 38 ods. 3 písm. c) a d) zákona č. 577/2004 Z.z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti.
V zmysle nasledujúceho ods. 5 časť úhrady zodpovedajúca 25 % z celkovej výšky úhrady je príjmom poskytovateľa, ktorý poskytuje lekárenskú starostlivosť podľa osobitného predpisu a časť zodpovedajúca 75 % z celkovej výšky úhrady je príjmom zdravotnej poisťovne. Pri poplatku 20,- Sk je teda 5.- Sk príjmom lekárne za službu oslobodenú od DPH. Keďže ide jednoznačne o službu, účtovanie tejto tržby by malo byť v prospech účtu 602 nie 648.

3. Zúčtovanie so zdravotnou poisťovňou
Zdravotná poisťovňa vo vzťahu k lekárni nie je zákazníkom a lekáreň voči nej neuskutočňuje dodávku tovaov a služieb. Zdravotná poisťovňa len prepláca poskytovateľovi lekárenskej starostlivosti zodpovedajúcu čiastku za lieky plne uhrádzané alebo čiastočne uhrádzané na základe verejného zdravotného poistenia v zmysle § 4 ods. 2 zákona č. 577/2004 Z.z. Lekáreň si túto úhradu voči poisťovni uplatňuje vo forme vyúčtovania, ktoré musí mať všetky náležitosti účtovného dokladu v zmysle § 10 zákona č. 431/2002 Z.z. zákona o účtovníctve v znení neskorších predpisov. Keďže však nejde o dodanie tovaru podľa § 6 ZDPH, v zmysle citovaného metodického pokynu lekáreň nevystavuje faktúru podľa § 71 zákona o DPH. V cene liekov v tomto vyúčtovaní musí byť zahrnutá aj zodpovedajúca DPH (viď bod 1.7 – posledná veta štvrtého odseku metodického pokynu). Keďže nejde o faktúru a dodanie tovaru ani služby v zmysle zákona o DPH, táto zodpovedajúca DPH by sa u poskytovateľa podľa môjho názoru nemala účtovať na účet 343 (daň na výstupe), ale na účet 648. Časť zodpovedajúca základu dane sa zaúčtuje na účet 604A. (Samostatná analytika pre tržby od zákazníka a pre úhrady od poisťovní je žiadúca aj pre potreby výpočtu koeficientu)

4. Koeficient
Lieky, zdravotnícky materiál i ostatné dodávky a služby nakupuje poskytovateľ lekárenskej starostlivosti s daňou a pri splnení zákonom stanovených podmienok si môže túto daň odpočítať. Tieto nakúpené tovary a služby použije lekáreň jednak pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých môže odpočítať daň (voĺný predaj liekov, kozmetiky, doplnkového sortimentu a predaj liekov s čiastočnou úhradou poisťovne vo výške hradenej zákazníkom) a súčasne pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých nemôže odpočítať daň (poplatok spracovanie receptu, hodnotu liekov hradených poisťovňou vo výške zodpovedajúcej základu dane, prípadné príjmy z prenájmu oslobodeného v zmysle § 38 ZDPH). Lekáreň je teda povinná je povinná pri výpočte pomernej výšky dane, ktorú možno odpočítať, podľa § 50 zákona o DPH – vypočítať koeficient a následne krátiť daň z nakúpených tovarov a služieb.
Podľa môjho názoru do čitateľa koeficientu je potrebné zahrnúť okrem tržieb z voľného predaja liekov a doplnkového sortimentu aj tržby z predaja liekov čiastočne hradených poisťovňou v tej výške, ktorá zodpovedá základu dane pri dodaní lieku zákazníkovi (v podstate tržby z registračnej pokladne) a do menovateľa všetky tržby (voľný predaj, prijaté nájomné, časť poplatku za recept prislúchajúca lekárni a časť úhrady hradenej zdravotnou poisťovňou vo výške účtovanej na 604A – teda sume bez príslušnej DPH, ktorá je účtovaná na účet 648).
V závislosti od štruktúry a objemu liekov čiastočne alebo plne hradených zdravotnou poisťovňou môže byť % krátenia dane dosť vysoké. Na druhej strane pri neúčtovaní DPH na výstupe k úhradám poisťovní je aj daňová povinnosť podstatne nižšia. Neuplatnená daň je daňovým výdavkom v zmysle § 19 ods. 3 písm. k) bod 2 ZDP, účtuje sa na účet 548.

Problematika účtovania lekární je naozaj komplikovaná, vďaka nejednoznačným a nedokonalým predpisom umožňuje pomerne širokú interpretáciu a rôzne prístupy. Toto je len jeden z nich. V žiadnom prípade nie jednoznačné riešenie, skôr námet do diskusie pri alebo určitá pomôcka pre predkladanie argumentov a hľadanie odpovedí pri jednaní na DÚ.

Červeným označený názor je nesprávny - viď príspevok č. 130
Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 22:35
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andrej_rv
Skúsme psa odkopať ..........
ďakujem,ďakujem,ďakujem..... fantastické, super - idem študovať - aspoň mám už čo!!!!

nedajú sa Ti pridať body...., neviem prečo - skúsim neskôr....., ale móóóóc dííík.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

sway
ďakujem,ďakujem,ďakujem..... fantastické, super - idem študovať - aspoň mám už čo!!!!
Ja by som to zato naozaj takto euforicky nebral - je to len názor neoverený v praxi a neposvätený kontrolami. Ja totiž lekárne neúčtujem. V skutočnosti budú veci určite zložitejšie, na niektoré veci som iste zabudol - asi by bolo treba skúsiť nejaký modelový výpočet. A vypočuť si iné názory. Ale aj blbý názor je lepší ako žiadny - aspoň mu možno oponovať . A možno to aj preto poslúži k rýchlejšiemu riešeniu problému.
Naposledy upravil andrej_rv : 26.11.05 at 11:47
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
[quote=andrej_rv]Ja by som to zato naozaj takto euforicky nebral - je to len názor neoverený v praxi a neposvätený kontrolami. Ja totiž lekárne neúčtujem. V skutočnosti budú veci určite zložitejšie, na niektoré veci som iste zabudol - asi by bolo treba skúsiť nejaký modelový výpočet. A vypočuť si iné názory. Ale aj blbý názor je lepší ako žiadny - aspoň mu možno oponovať . A možno to poslúži k rýchlejšiemu riešeniu problému.[/quote]

nie, neboj beriem to pozitívne....,
Ak sa Ti chce špekulovať, bola sem priložená tabuľka postupou účtovania, podopĺňala som do nej čo sa mi nezdá - na základe tvojej prílohy , nakukni ak máš čas a hoď svoj komentárik... dííík...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andrej_rv
Vážne ? Ja som náhodou práve dnes niesol žiadosť na odsúhlasenie koeficientu 1,00. To som teda zvedavý, aká bude odpoveď resp. na zdôvodnenie, asi tam zajtra zavolám. Ale veľmi sa mi to s tou internou smernicou nezdá...
PROSÍM nehodíte sem formuláciu žiadosti?

ďakujéééém
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Andrej, aj ja veľmi pekne ďakujem.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

sway
Ak sa Ti chce špekulovať, bola sem priložená tabuľka postupou účtovania, podopĺňala som do nej čo sa mi nezdá - na základe tvojej prílohy , nakukni ak máš čas a hoď svoj komentárik... dííík...
Chcieť...a vedieť je trošku rozdiel , ja uvediem len svoj názor.
Fa poisťovniam: ja by som účet 311 nepoužíval. Buď priamo účet 315, alebo by som si vytvoril úplne nový účet napr. 316 len pre zúčtovanie s poisťovňami (Vytvorenie vlastného účtu umožňuje § 3 Postupov PÚ, problém môže byť, či to umožňuje korektne aj používaný soft). 311 nie preto, lebo poisťovne nie sú odberateľmi - lekáreň im nič nedodáva. Samostatný účet s analytikou podľa poisťovní pre lepší prehľad, keďže zúčtovanie s poisťovňami tvorí podstatnú časť účtovných prípadov čo do počtu ale najmä obratu.
Áno, časť zodpovedajúcu DPH z celkovej sumy účtovanej poisťovniam vychádzajúc z met.pokynu DRSR nie na 343 A, ale na 648. A pri opravnej faktúre za neuznané rp by som účtoval v rovnakom pomere -602 a -648
Príjem do pokladne - podľa mňa tiež všetko na 211
A úhrady - rovno na 315 (resp. vlastný účet pre ZP)
Ale ja nie som metodik, k možnosti takéhoto postupu by sa mali vyjadriť odborníci z oblasti účtovania lekární.
Naposledy upravil andrej_rv : 26.11.05 at 13:27
0 0
Načítať ďalšie