Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Boli sme s malým kupovať šiltovku, potreboval na leto aj slnečné okuliare a zhodou okolností ich mali v tom istom obchode. Tak si jedny nasadil ešte ku tej šiltovke, zrazu sa začal "škeriť" na predavačku a zahlásil jej: Hm, to budem vyzerať ako dsnák" Preklad - drsňák...
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Prisla som ku kamoske na navstevu, vtedy mal jej maly syncek 4 roky. Sme dobrymi priatelkami, poprosila ma nachystat vodu na kavu, kym si dovesia vyprane pradlo. Naliala som do konvice vodu a dala ju varit. Miško sa dozadoval: uvar aj mne kavu. Vravim mu, (bez urazok) Miško, ved ty si malicky, este nemozes pit kavu. Uvarim ti caj alebo kakao. A on svoje: ja chcem kavu. Tak mu vravim, Miško, ale vodicka uz netecie aha - a ukazujem volny kohutik, ktory zabral az pri takom tretom otoceni Tak to nechal tak. Siel sa pohrat, priniesol mi mandarinku a vravi: Umy mi ju. Vravim, ale mandarinky sa nemusia umyvat (osupane). A on svoje: Umy mi ju, prosim. Tak som mu ju umyla a vtom zacal skakat od radosti: No vidis, ze tecie, chcem kavu
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Dalsí rozhovor maleho Miska s jeho kamaratkou:
- Pod sa bicyklovat.
- Nejdem, ja mam defekt.
A Misko:
- Vidis aka si. Dobre, ked nejdes, a aby si vedela ked budem velky, i ja budem mat defekt, ocko mi kupi. :P
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Ja snimam klobuk z hlavy pred clovekom, co vymyslel tuto temu uz minimalne 9 rokov si chcem zapisovat taketo detske vyroky, no zial, clovek si mysli, ze si to bude pamatat, ale pomaly to z hlavy chtiac-nechtiac vyfuci. A tu sa na tom este aspon niekto zasmeje

Moj syn - predskolak - absolvoval na jesen exkurziu na ZŠ. Vecer, ked zaspaval - vravi mi: mamka, jooj, ja sa tak tesim do skoly.
Ja v domnienke, ze konecne ho cosi osvietilo, a bude kracat v slapajach prvorodeneho, velmi sikovneho ziaka - som ho chvalila:
- No, Kubko, ved tam sa naucis citat, pisat, pocitat, spievat....
Tam ma stopol:
- Nie mami, vies ako dobre sa tam smyka po chodbe?
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Ked bol Kubko v perinke, Maťko (3r.) sa hral pri mne v kuchyni. Potrebovala som zbehnut do pivnice a tak sa pytam maleho: Matulko, prosim Ta, idem do pivnice, za minutku som nazad. Das pozor na Jakubka? Pohladkaj ho, ak by plakal. Mozem sa na teba spolahnut?
S kludom Anglicana odpovedal: - Nie.
????
- Preco Matko? ved o chvilu som nazad.
Vysvetlil:
- Lebo si tazka...

Nerozumela som, ale po asi 3 minutach pochopila.
spoLAHNUT
chudatko si myslelo ze ho chcem pripucit
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
a este mam jeden a pojdem domov po dalsie

Kolegynina dcerka bola na navsteve u spoluziacky, ktorej otec bol polovnikom. Mali teda po dome rozne trofeje.
Ked dosla domov, cela rozziarena povedala:
- Mami a vies co tam este mali? Na stene vyfuknuteho medveda!


otazkou zostalo, z ktorej strany by ho vyfukovali
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Neterka 3,5ročná, bola chorá, bolelo ju uško. Mama jej nakvapkala kvapky do uška a trošku sa jej uľavilo. Večer však bolesť opäť prepukla, tak jej mamka išla dať opäť kvapky. Nato malá zahlásila, Dobre, maminka, daj mi do uška tie kvapky a potom mi už bude tak dobre, že až odpadnem!
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Najprv fakty:
1. môj syn neobľubuje mäso, výnimka - rezníky
2. nejak sa nám v dome rozmnožili drozofily - vínne mušky a nevieme sa ich zbaviť
Teraz výrok:
Mal v pohári džús, do ktorého tie drozifily napadali. Nevšimol si, napil sa a potom povedal:
Mami, v tom pohári boli mušky, a ja som ich vypil!
Ja ironicky: Aspoň máš nejaké mäso v žalúdku. A on na to:

"Také malé mušky, veď to je minimäso"
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Dcéra jednej známej má veľmi rada zemiaky. Raz, pred nedeľným obedom (mali kurča so zemiakmi) zahlásila :
"Mami, ja si prosím kurča bez mäsa" - čiže len pomastené zemiaky.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...najnovší výrok mojej Laurinky: Maminka ja ťa ľúbim tak veľmi ako odtiaľto do Bratislavy...

0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Syn si dnes prosil jeden púčik hrachu - strúčik
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Pridávam aj ja niektoré úsmevné výroky mojej dcéry:

Ten človek je buď umretý alebo udretý.
Keď niekto umrie, ľudia sa tešia, že môžu plakať.
Počujem, že tu niečo smrdí.
Kačičky sú také vtáky potápačné.
Niektoré vtáky chytajú vo Váhu ryby a niektoré ryby zožerú žraloky.
Tie pichľavé stromy sa volajú šiškovníky?
Mami, ja spapám túto broskyňu aj s kožuchom.
Nevesta musí mať pekné šaty, topánky, korunku a záves (myslela závoj).
Mami aha, na tom strome je už jeseň (mal žlté listy).
Nemôžem jesť, lebo keď držím lyžičku, tak ma bolí ruka (obľúbená výhovorka). Keď jej navrhnem, že ju budem kŕmiť povie: “ale práve teraz ma rozbolelo brucho.”
Na fotku Dzurindu v novinách povedala: “Toho poznám, to je ten vládca republiky, čo ho stále ukazujú v telke.”
Keď bude moja kamarátka Laurika dospelá, to ju budú volať Larva? (chcela povedať Laura).
Simonkine skloňovanie: dohoním, dohoníš, dohná, dohnajú.
Mami, kúpme si nejaké pažravé rastliny (mäsožravé).

Pri kúpaní sa Simonka hrala s bábikou, že sa topí. Ja som ju akože mala zachrániť. Spýtala som sa, ako ju mám zachrániť, nato mi odvetila: “Podaj jej nejakú palicu, nech sa do nej zahryzne.”

Simonka chcela zabiť muchu, ale netrafila a mucha odletela. Napriek tomu zahlásila: “zabila som ju!” Opýtala som sa, kde je zabitá, keď ju nevidím. Nato ona povedala: “Nevidíš ju, lebo neveríš svojim očiam.” O chvíľu ale zbadala tú muchu na zemi, ešte liezla a Simonka na mňa zakričala: “mami, tu je tá umretá živá mucha!”
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Manžel sľúbil deťom, že keď budú dnes v škôlke dobré, pôjdeme na plaváreň do Bánoviec. Ráno v autobuse mladšia dcérka stále len o Bánovciach rozprávala... A zrazu sa pýta: maminka pôjdeš aj ty? Ja jej nato, že ja nemôžem, lebo maminka vyrástla z plaviek a druhé nemá (na vystvetlenie: v istých rozmeroch mi moje staré plavky už nezakrývajú všetko čo by mali...). A ona na to pohotovo, dobre, veď ty tam ísť nemusíš, zostaň sedieť doma a ja ti potom budem rozprávať ako bolo...

...pre AYYA - kúpila som si nové, podvojné (nádherný výraz!)

0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

georeo
...pre AYYA - kúpila som si nové, podvojné (nádherný výraz!)
vdaka za uznanie
ale - ked si nedas pozor a budes to castejsie opakovat - tak zvyknes na to "nove slovne spojenie", ze si nebudes niekedy v rychlosti ani vediet spomenut, ako to je naozaj

vlastna (!) cerstva skusenost, prosim pekne...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Sharon, vidím, že máš rovnakú všetečnú dcérku, ako ja synov...
My sme nedávno zasadili živý plot a podsypali sme ho mulčovacou kôrou, čo deti veeeľmi zaujímalo. Po ceste zo škôlky syn uvidel rovnaký živý plot a opýtal sa - Maminka, aj sem dali takú močovú kôru?

Skloňovanie typu: dohná, kosijú, žehlijú a pod. sú denne niekoľkokrát. Naše deti sú nevyčerpateľnou studnicou smiechu, len podvečer ma už od únavy ten smiech často prechádza...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ked mal syn asi 3 roky, isiel s babkou a dedkom na cintorin. Poobzeral sa dokolo a pyta sa : kde su policajti, ked su tu vsetci mrtvi?

Ako dieta rad dodrziaval "delenu stravu" , bud len masko alebo len "holu ryzu" - cista bez stavy, ked sa tam dala stava uz to bola ryza v plavkach. Ani vtedy nezaprel, ze je chlap
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Laura, ked este nevedela povedat "R" (teda po jej - "TL") a mala problem aj s "L", sa na nas hnevala:
"Pleco ste mi dali take tazke meno, kde je aj L aj TL?"
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...naša Laurinka dlho tvrdila že je "Jauja", teraz je "Jaujinta" alebo "Jaujušta" ale niekedy sa jej už L podarí... no a staršiu Danielu volala "Nana" teraz už hovorí krajšie - Danéja hozná (Daniela hrozná) - najmä keď sa bijú o tú istú bábiku, ktorá do 5 minút aj tak skončí v kúte...

...ale k téme...

Keď sa nám narodila mladšia Lali, Dani mala vtedy 15 mesiacov. V noci ma manžel odviezol do pôrodnice, druhý deň ma prišli pozrieť. Návštevy fungujú len cez plexisklo a keďže tam bolo dosť ľudí, naši museli počkať kým prídu na rad. Vtedy si vraj Dani sadla na schody a zašomrala čosi ako: "doiti". No a keď som prišla domov a doniesla som domov veľkej sestre bábo bola celá zhrozená že "bábo tatá do pinty" (=kaká do plienky). Tak ho hrešila, že bábo nono, teba pípať (treba sa pýtať...). A keď bola trošku väčšia a mala chuť na kakauko, vyliezla na schody a kričala: Mami, dones hoje saštu a štipok s bubou (flašku a štuplík s dudkou).

0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Pridávam ešte zopár výrokov mojej dcérky.

Hrali sme sa na lekárku a pacienta. Simonka mi dala pod pazuchu teplomer, potom ho vybrala a dôležito sa zatvárila. Na otázku koľko mám teploty odpovedala: “pol desiatej.”

Uvidela som Simonku ako si pľuje na ruky. Opýtala som sa, prečo to robí a ona, že tam má špinu. Poslala som ju, nech si umyje ruky a spýtala som sa, kde to videla takto robiť. Povedala, že dedo to tak robí. Ja na to, že asi nemá vodu. Simonka hneď odpovedala: “ale má sliny!”

Ráno keď sme išli do škôlky sme videli na oblohe blednúci mesiac. Simonka vykríkla: “mami, vidím mesiac, blíži sa tma!”

Kreslila som Simonke zvieratká a ona hádala, čo to je. Keď som nakreslila pavúka križiaka povedala: “To je pavúk sanitkový.”

Raz som kúpila do záhrady prostriedok proti škodcom, bol v pestrofarebnom sáčku a Simonka sa ma pýtala, či je to puding. Povedala som jej, že to je také hnojivo na kvietky. Nato ona vyhlásila. “To je taký puding hnojový.”

Na prechádzke v parku našla Simonka žaluď a priniesla mi ho so slovami: “Aha, našla som žalúdok.”

Raz si Simonka dala na hlavu plech na pečenie, pričupila sa a povedala: “Mami, ja som akože jedovatý hríbik čierny otravný.”
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

No tak pridám aj ja ešte jeden. Keď náš Filip chodil ešte do škôlky ( to bolo dááávno teraz má 14 ) pani učiteľka tŕpla vždy keď sa ich na niečo pýtala a snažila sa aby odpovedal vždy niekto iný, len nie náš Filip. Takže v tento deň mali detičky za úlohu naučiť sa niečo nové o mesiačiku. No a samozrejme ako to v škôlke chodí, pani učiteľka im to vysvetľuje počas hry respektíve hravou formou. ( hovorila im o fázach mesiaca, o tom že obieha okolo zeme.... ). No a nakoniec keď chcela zistiť či detičky aspoň trošku dávali pozor dala im hádanku, ktorá približne znela: " Je to raz za mesiac a opakuje sa to každý mesiac. Čo je to? " Samozrejme Filip prvý vykríkol. No predsa menštruácia. Pani učiteľke by sa krvi nedorezal ( priznám sa že ani mne keď si ma zavolala a rozprávala mi to ). Samozrejme chcela to ututlať myslela si že deti to nezaregistrovali. Ale veď to poznáte, detičky hneď zbadali že sa deje niečo neobvyklé. Začali sa pani učiteľky vypytovať že čo je to tá menštruácia, no a vysvetľovať musel Filip. Ale ako som počula, vôbec s tým nemal problém na rozdiel od pani učiteľky.:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať