Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dnes sú deti veľmi múdre a znalé, aj môj Andrej (6.r) presne formuluje: "Mami, skoro som si pricvikol penis"
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

No a ešte jeden tiež náš Filip škôlkár. Bol vždy veľmi maličký, najmenší v triede. Keď boli predškoláci jedna mamička sa k nemu naklonila a hovorí mu. Jéj chlapček ty tiež už pôjdeš do školy? Veď si ešte maličký ani tašku neodnesieš. Filipa sa postavil, premeral si tú pani ( to som už vedela že je zle, ale nestíhala som ) a potom zahlásil. Nezáleží na tom kto je aký veľký, ale čo má tuto a poklepal si na hlavu. Normálne som zamrela, našťastie pani to zobrala s humorom.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Perfektná téma-smejem sa už asi hodinu. A tiež niečo pridám: syn, keď bol malý tak rád lopatoval, metloval a pod. A neter pribehla z babkinho dvora,že :mami oni majú vonku takú krásnu baraničku /rozumej ovečku/.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

A ešte si spomínam bolo to dávno. Cestou zo školy sme chodili cez jednu ulicu, kde vždy sedeli staré babky, ktorým keď sme pozdravili odpovedali "pochválen..". Spolužiak im nato slušne ešte raz odpovedal:"na veky na nej "/namiesto naveky amen/ a oni ho chválili aký je slušný chlapec.Len škoda, že poriadne nedopočuli, čo im vlastne hovorí.
0 0
SlimakH SlimakH

SlimakH je offline (nepripojený) SlimakH

No to je super téma, tak sa smejem, už aj preto, že som si spomenul
na výroky mojich detí. Syn mal asi 7 rokov a už sa začal hanbiť kúpať
s mladšími súrodencami (5 a 3 roky). Mladšia dcéra mu vtedy povedala:
Čo sa pred nami skovávaš, aj tak viem, že ho máš deravý!
Alebo: Stredný syn mal 1.x náboženstvo a pýtali sme sa ho, kto ho učí.
A on že "nejaká pani Kitekatová" -to akože katechétka.
Dcéra keď mala asi 3 roky,sa strašne bála muchy. Na otázku prečo,veď
ti nič neurobí, povedala:"lebo druhým menom sa volá komár".
Strašne zlatá logika vôbec všetkých detí,že?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Simonab
No tak pridám aj ja ešte jeden. Keď náš Filip chodil ešte do škôlky ( to bolo dááávno teraz má 14 ) pani učiteľka tŕpla vždy keď sa ich na niečo pýtala a snažila sa aby odpovedal vždy niekto iný, len nie náš Filip. Takže v tento deň mali detičky za úlohu naučiť sa niečo nové o mesiačiku. No a samozrejme ako to v škôlke chodí, pani učiteľka im to vysvetľuje počas hry respektíve hravou formou. ( hovorila im o fázach mesiaca, o tom že obieha okolo zeme.... ). No a nakoniec keď chcela zistiť či detičky aspoň trošku dávali pozor dala im hádanku, ktorá približne znela: " Je to raz za mesiac a opakuje sa to každý mesiac. Čo je to? " Samozrejme Filip prvý vykríkol. No predsa menštruácia. Pani učiteľke by sa krvi nedorezal ( priznám sa že ani mne keď si ma zavolala a rozprávala mi to ). Samozrejme chcela to ututlať myslela si že deti to nezaregistrovali. Ale veď to poznáte, detičky hneď zbadali že sa deje niečo neobvyklé. Začali sa pani učiteľky vypytovať že čo je to tá menštruácia, no a vysvetľovať musel Filip. Ale ako som počula, vôbec s tým nemal problém na rozdiel od pani učiteľky.:p
Teda Simonka, stretli sme sa chvíľu v DK na školení, ale nepovedala by som, že máš už takého chlapa....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Simonab
No tak pridám aj ja ešte jeden. Keď náš Filip chodil ešte do škôlky ( to bolo dááávno teraz má 14 ) pani učiteľka tŕpla vždy keď sa ich na niečo pýtala a snažila sa aby odpovedal vždy niekto iný, len nie náš Filip. Takže v tento deň mali detičky za úlohu naučiť sa niečo nové o mesiačiku. No a samozrejme ako to v škôlke chodí, pani učiteľka im to vysvetľuje počas hry respektíve hravou formou. ( hovorila im o fázach mesiaca, o tom že obieha okolo zeme.... ). No a nakoniec keď chcela zistiť či detičky aspoň trošku dávali pozor dala im hádanku, ktorá približne znela: " Je to raz za mesiac a opakuje sa to každý mesiac. Čo je to? " Samozrejme Filip prvý vykríkol. No predsa menštruácia. Pani učiteľke by sa krvi nedorezal ( priznám sa že ani mne keď si ma zavolala a rozprávala mi to ). Samozrejme chcela to ututlať myslela si že deti to nezaregistrovali. Ale veď to poznáte, detičky hneď zbadali že sa deje niečo neobvyklé. Začali sa pani učiteľky vypytovať že čo je to tá menštruácia, no a vysvetľovať musel Filip. Ale ako som počula, vôbec s tým nemal problém na rozdiel od pani učiteľky.:p

Presne viem, ako si sa cítila a ako sa cítila pani učiteľka, lebo moj 6.r povedal škôlkárom vtip, ktorý priniesla dcéra 10.r zo školy:

Keď si sa narodil, tak Ti pupočnú šnúru odstrihli až na druhý pokus, lebo prvý krát Ti odstrihli pipíka.
Potom Ti ho našili, ale opačne.
Ahá, tak preto čúram dohora!
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

NO, ja mam 10 ročného syna. Jednu noc chcel spať so mnou v posteli (asi ako aj mnohé deti), ale som mu to nedovolila.
Tak mi zahlásil, : Maminka, sa bojíš, že by som ťa oplodnil??
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

sonka1
NO, ja mam 10 ročného syna. Jednu noc chcel spať so mnou v posteli (asi ako aj mnohé deti), ale som mu to nedovolila.
Tak mi zahlásil, : Maminka, sa bojíš, že by som ťa oplodnil??




A bála sa maminka???
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Marianna01



A bála sa maminka???


NIe, nezmohla som sa na nič iné iba sa ho opýtať, či je motýl, a rehotala som sa do podušky.....
nemala som odvahu sa ho spýtať odkial to má.
0 0
dumap dumap

dumap je offline (nepripojený) dumap

ja tiež pridám jeden do zbierky, ktorý u nás v rodine už zľudovel, s dcérou som bola na kupku asi keď mala 2r., tá moja zvedaňa si vedľa na deke všimla chlapčeka asi v jej veku, ktorému mama vyzliekala plavky, zvedavo si ho obzerala a zrazu skríkla ako rozhlas: maminka on má pokazenú riťu. Hrala som všetkými farbami a od vtedy som s ňou v domácom prostredí na kupku nebola a to už má 13r. A jej najnovšia pubertálna hláška z minulého týždňa: čo si si urobila na to nenadávaj, a čo mám povedať ja? Ja s tým musím žiť. No čo by ste jej na to povedali?
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Pozerali sme so synom a mužom dobrú komédiu z videa. Scéna sa odohrávala na štadióne, rozvášnený a roznevaný dav začal skandovať na jedného z hráčov: Pi-čús! Pi-čús! Syn okamžite zbystril, pozrel na mňa a tiež začal pomáhať s pokrikom, ale: Pi - džús! Pi - džús! My sme zostali s manželom ticho na seba pozerať, lebo sme nevedeli či sa dieťa len robí nechápavé, alebo to tak pochopil so svojim detským rozumčekom. A nevieme to doteraz, radšej sa ho na to nepýtam.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

môj syn ráno nerád vstáva do školy.... jedného pekného dňa som ho budila slovami "vstávaj miláčik, ide sa do školy".
Namiesto dobré ráno maminka, som sa dočkala takejto vety:
JEžIš MANKA, KAžDé RáNO MI OTRAVUJEš žIVOT! , to mal 8 rokov
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Malý synovec 2,5 r. má teraz obľúbené slovo, ktoré je ochotný vysloviť a to je "výbolne" (čítaj výborne") a "este" (ešte)
Takže dialóg medzi ním a jeho mamou vyzerá takto:
Mama: Erik, poĎ papať!
Erik: Výbolne!
M: Dám ti napr. chlebíčka so šunkou.
E: Výbolne!
M: pekne papaj, nehádž to po stole!
E: Výbolne!
M: Nerozumieš mi? Pekne papaj, lebo dostaneš po zadku!
E: Výbolne! (a Ďalej hádže kúsky kade-tade)
M: (koná a dáva výchovnú po zadku)
E: Výbolne, výbolne, este, este...

Potom to vyzerá, že malý je nejaký sado-maso alebo čo...
Naposledy upravil AlaNR : 29.06.06 at 13:25
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak teda tento dialóg nemá chybu, skoro som sa zadusila rannou kávou. Erika bozkávam na obe líčka. Musí byť roztomilý. Hneď je krajšie ráno. Ďakujem.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Elena Navrátilová
Tak teda tento dialóg nemá chybu, skoro som sa zadusila rannou kávou. Erika bozkávam na obe líčka. Musí byť roztomilý. Hneď je krajšie ráno. Ďakujem.

Je doslova na zožratie...
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Keď u nás začínala búrka, aby mi deti dali chvíľku pokoj, posadila som ich k oknu a povedala som im, nech dávajú pozor, či už sa blýska. 4-ročný Jurko potom zvreskol: "Mami! Už sa lisklo!!!"
Odvtedy hovorí, že sa vonku liská
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Neterka mi zahlásila - ona sa veru nevydá, ale deti chce mať.

Má 4 roky. Spýtala som sa, ako chce mať deti bez manžela.

No predsa umelým oplodnením!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Vnučka 5 rokov skonštatovala: keď nám ocko ostárne, bude dedko a smiala sa. Vysvetlila som jej, že aj ona aj bratček budú mať už deti a potom bude ocko deduškom a mamina babičkou, vnuk 5 rokov, mi odpovedal, že on sa neožení, pretože nechce, aby bola mamina babička, lebo potom bude stará a zomrie.
Pri obede ma poučili: mäsko je zdravé, ale my ho jesť nebudeme, lebo chceme byť chorí. Na otázku prečo odpovedali: lebo nechceme ísť do škôlky, štrajkujeme.
A do škôlky chodia veľmi radi.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ALDA
Vnučka 5 rokov skonštatovala: keď nám ocko ostárne, bude dedko a smiala sa. Vysvetlila som jej, že aj ona aj bratček budú mať už deti a potom bude ocko deduškom a mamina babičkou, vnuk 5 rokov, mi odpovedal, že on sa neožení, pretože nechce, aby bola mamina babička, lebo potom bude stará a zomrie.
Pri obede ma poučili: mäsko je zdravé, ale my ho jesť nebudeme, lebo chceme byť chorí. Na otázku prečo odpovedali: lebo nechceme ísť do škôlky, štrajkujeme.
A do škôlky chodia veľmi radi.
No tak tu vidno tú milú detskú logiku. Chcem vedieť akým spôsobom sa im to dá vziať? Veď to odrovná a silnú náturu, no nie? A ešte keď sú v prevahe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať