Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Andor Šándor práve tlačovka. No tak už neviem. Komentáre ľudí sú ale nesmrteľné.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak to by som chcel vedieť, kto by tie spletaniny kupoval (čítal).
https://dennikn.sk/2851275/blahovi-v...podraze-video/
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Jarka 1
Andor Šándor práve tlačovka. No tak už neviem. Komentáre ľudí sú ale nesmrteľné.
No veru ľudia sú vystrašení a pán generál robí biznis, toto už normálny človek naozaj nestravi
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BXLmiami
duves
Obaja si myslíte, že máte rozum a prehlad. A to je váš najväčší omyl.
No ale aj Tvoj. :-D
Platí to všeobecne o každom. Pozdravujem.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešilo.
https://banskabystrica.zoznam.sk/roz...an-prehovoril/
Pán podnikateľ, ktorý nemal ani na košeľu a pán Černák ho musel obliekať a finančne dotovať všetko čo potreboval, za neho teraz na doživotie sedí.
Si pamätám, ako Černák opisoval, že ten blbec dokázal pri vražde tak mieriť, že vystrelil dotyčnému oko....
Karma sa vracia pán podnikateľ.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zapol som RTVS1 - Remiška - na záver - zvyšovanie digitálnej zručnosti seniorov = rozdanie tabletov. Lenže!!!
Tá hééérečka si neuvedomila: senior už nie je tak schopný, aby si napr. našiel stránku na zaplatenie niečoho. Ak nájde - nevie si tak overiť, či náhodou to nie je podvodná stránka. Ak by sa dostal na správnu stránku - naťukať potrebné číselká do okienok - u tých so slabším zrakom to bude o hubu. Operovala tým, že prevody online sú zadarmo. Lenže, aby sa to vykonalo, potrebuje pripojenie na internet. A za ten sa platí! Cez FREE WiFi je riziko MIM (Man-In-Middle) a zisťovanie a prípadné ukradnutie údajov, vykradnutie účtu. Takže ten dôchodca radšej pôjde na poštu, zaplatí 1x mesačne 2€ a vie, že pošta to pošle správne. Ak by mal mať internet - tak by musel zaň dať mesačne aspoň min. 10€ (ešte som nenašiel ISP, ktorý by poskytol internet zadarmo). A tých min.10€ - to je rýchlosť pripojenia štýlu slimáka.
Mysleli dobre, ale nedomysleli to až do detailov - a 70 mil.€ bude v zadku.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Zapol som RTVS1 - Remiška - na záver - zvyšovanie digitálnej zručnosti seniorov = rozdanie tabletov. Lenže!!!
Tá hééérečka si neuvedomila: senior už nie je tak schopný, aby si napr. našiel stránku na zaplatenie niečoho. Ak nájde - nevie si tak overiť, či náhodou to nie je podvodná stránka. Ak by sa dostal na správnu stránku - naťukať potrebné číselká do okienok - u tých so slabším zrakom to bude o hubu. Operovala tým, že prevody online sú zadarmo. Lenže, aby sa to vykonalo, potrebuje pripojenie na internet. A za ten sa platí! Cez FREE WiFi je riziko MIM (Man-In-Middle) a zisťovanie a prípadné ukradnutie údajov, vykradnutie účtu. Takže ten dôchodca radšej pôjde na poštu, zaplatí 1x mesačne 2€ a vie, že pošta to pošle správne. Ak by mal mať internet - tak by musel zaň dať mesačne aspoň min. 10€ (ešte som nenašiel ISP, ktorý by poskytol internet zadarmo). A tých min.10€ - to je rýchlosť pripojenia štýlu slimáka.
Mysleli dobre, ale nedomysleli to až do detailov - a 70 mil.€ bude v zadku.
teraz ešte napíš čo si myslel pod pojmom "dôchodca" akú vekovú kategóriu, lebo mne to niekedy pripadá ako taký imaginárny pojem s ktorým sa manipuluje. Dôchodca ktorý sa doteraz zaobišiel bez elementárneho využitia IT , už ho potrebovať nebude.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V poslednej vete si to už naformuloval....
To len tak na okraj.... mnohí dôchodcovia (starší 65+) radšej veria papieru s razítkom, ako nejakému e-mailu, skôr uveria poštárke za okienkom, ktorá im buchne razítko a dá ústrižok od poukážky.... Na toto tá bábkohééérečka akosi nemyslela. Veď i dnes niektorí ešte stále prepočítavajú ceny na koruny, alebo miesto €uro, €vri používajú výraz koruny.... Ak si niekto zvykne na staré a ono to fungovalo - nemá dôvod si "zlepšovať" digitálnu zručnosť... A pokiaľ som videl (čo tam ten ukazoval - budú to tablety do 100€ - posledný najmodernejší low-end šmejd pod nejakou "značkou".
Naposledy upravil misoft : 29.05.22 at 16:54
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

veronikasad
korela
Matovič musí v tejto vláde skončiť. Je najväčšia škodná pre Slovensko, tvrdí Truban

https://www.trend.sk/spravy/matovic-...itm_position=4
už sa vidí na jeho mieste? (Nie som fanúšik Igora Matoviča)
Pridám to ešte naživo.

Aby táto aktivita pomaly neusmerňovala voličov k úradníckej vláde.
Progresívne Slovensko už nebude podporovať súčasnú vládu | Aktuality
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
V poslednej vete si to už naformuloval....
To len tak na okraj.... mnohí dôchodcovia (starší 65+) radšej veria papieru s razítkom, ako nejakému e-mailu, skôr uveria poštárke za okienkom, ktorá im buchne razítko a dá ústrižok od poukážky.... Na toto tá bábkohééérečka akosi nemyslela. Veď i dnes niektorí ešte stále prepočítavajú ceny na koruny, alebo miesto €uro, €vri používajú výraz koruny.... Ak si niekto zvykne na staré a ono to fungovalo - nemá dôvod si "zlepšovať" digitálnu zručnosť... A pokiaľ som videl (čo tam ten ukazoval - budú to tablety do 100€ - posledný najmodernejší low-end šmejd pod nejakou "značkou".
Ešte si zabudol na skupinu dôchodcov, ktorí nemajú žiadny účet v banke z rôznych dôvodov. Aj exekúciám, vôbec si nemôžu dovoliť účet a pod.
.
Ale čo sa mi páči na týchto aktivitách, asi najvýraznejšie je to práve pri dôchodcoch, že aktivity okolo nich neriešia celoplošne, čo by bolo najspravodlivejšie, ale ich delia na skupinky - veď dostali za zaočkovanosť, pri tabletoch .. však ich postupne vybavíme a tak pod.
Švédi vybavili v každej obci dôchodcu normálnym PC ešte pred cca 30 rokmi. A možno nielen dôchodcov, ale každú domácnosť.
Zdroj: Renáta Kľačanská
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Švédi vybavili v každej obci dôchodcu normálnym PC ešte pred cca 30 rokmi. A možno nielen dôchodcov, ale každú domácnosť.
Zdroj: Renáta Kľačanská
Zdroj o dvoch veciach...ktož vie, kde to info vzala a či článok aj pochopila.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marketinga
Pred 30 rokmi bežal u nás commodore 64 kúpený v Rakúsku.
Pred 30 rokmi som už surfoval po nete...
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
marketinga
Pred 30 rokmi bežal u nás commodore 64 kúpený v Rakúsku.
Pred 30 rokmi som už surfoval po nete...
a čo si prosím ťa na tom nete surfoval????

V roku 1993 som pracovala vo výpočtovom stredisku jednej veľkej fabriky, ktorá sa pripravovala na privatizáciu. Robil sa nejaký projekt a ako výpočtové stredisko sme dostali za úlohu poslať nejaké tabuľky do Ameriky. Nie faxom, ale súbory. Podarilo sa nám to iba vďaka tomu, že som mala známeho zo štúdia, ktorý pracoval na univerzite a pomohol nám so spojením. Cez modemy. cez SANET.

Tak by ma teda fakt zaujímalo, kade si surfoval po nete. Keď historia www stránok začínala niekde okolo roku 1990. O masovom rozšírení sa vtedy ešte nikomu ani nesnívalo.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
misoft
V poslednej vete si to už naformuloval....
To len tak na okraj.... mnohí dôchodcovia (starší 65+) radšej veria papieru s razítkom, ako nejakému e-mailu, skôr uveria poštárke za okienkom, ktorá im buchne razítko a dá ústrižok od poukážky.... Na toto tá bábkohééérečka akosi nemyslela. Veď i dnes niektorí ešte stále prepočítavajú ceny na koruny, alebo miesto €uro, €vri používajú výraz koruny.... Ak si niekto zvykne na staré a ono to fungovalo - nemá dôvod si "zlepšovať" digitálnu zručnosť... A pokiaľ som videl (čo tam ten ukazoval - budú to tablety do 100€ - posledný najmodernejší low-end šmejd pod nejakou "značkou".
Ešte si zabudol na skupinu dôchodcov, ktorí nemajú žiadny účet v banke z rôznych dôvodov. Aj exekúciám, vôbec si nemôžu dovoliť účet a pod.
.
Ale čo sa mi páči na týchto aktivitách, asi najvýraznejšie je to práve pri dôchodcoch, že aktivity okolo nich neriešia celoplošne, čo by bolo najspravodlivejšie, ale ich delia na skupinky - veď dostali za zaočkovanosť, pri tabletoch .. však ich postupne vybavíme a tak pod.
Švédi vybavili v každej obci dôchodcu normálnym PC ešte pred cca 30 rokmi. A možno nielen dôchodcov, ale každú domácnosť.
Zdroj: Renáta Kľačanská
No to by ma celkom zaujímalo, čo vtedy tí dôchodcovia na tých PC v domácnostiach riešili?

Písali si v textovom editore alebo vytvárali tabuľky? Alebo mastili Princeof Persia?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
a čo si prosím ťa na tom nete surfoval????

V roku 1993 som pracovala vo výpočtovom stredisku jednej veľkej fabriky, ktorá sa pripravovala na privatizáciu.
Tak by ma teda fakt zaujímalo, kade si surfoval po nete. Keď historia www stránok začínala niekde okolo roku 1990. O masovom rozšírení sa vtedy ešte nikomu ani nesnívalo.
Čo som surfoval ? ...a poviem ti ? Šak ja občas nepamätám, čo so robil pred týždňom...

Ty si pracovala vo výpočtovom stredisku...Ja nevravím o masovom rozšírení, no nezabúdaj na to, že kde som pracoval ja.
Fungoval som vtedy na Netscape Navigator.
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
a čo si prosím ťa na tom nete surfoval????

V roku 1993 som pracovala vo výpočtovom stredisku jednej veľkej fabriky, ktorá sa pripravovala na privatizáciu.
Tak by ma teda fakt zaujímalo, kade si surfoval po nete. Keď historia www stránok začínala niekde okolo roku 1990. O masovom rozšírení sa vtedy ešte nikomu ani nesnívalo.
Čo som surfoval ? ...a poviem ti ? Šak ja občas nepamätám, čo so robil pred týždňom...

Ty si pracovala vo výpočtovom stredisku...Ja nevravím o masovom rozšírení, no nezabúdaj na to, že kde som pracoval ja.
Fungoval som vtedy na Netscape Navigator.
V priebehu roka 1994 bolo uvoľnených niekoľko betaverzií a pred koncom roka bola vydaná prvá stabilná verzia prehliadača Netscape 1.0. Prehliadač bolo možné stiahnuť z webu zdarma alebo zakúpiť na disketách a neskôr na CD.

Takže tých tvojích 30 rokov asi bude treba trochu upraviť
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
korela
misoft
V poslednej vete si to už naformuloval....
To len tak na okraj.... mnohí dôchodcovia (starší 65+) radšej veria papieru s razítkom, ako nejakému e-mailu, skôr uveria poštárke za okienkom, ktorá im buchne razítko a dá ústrižok od poukážky.... Na toto tá bábkohééérečka akosi nemyslela. Veď i dnes niektorí ešte stále prepočítavajú ceny na koruny, alebo miesto €uro, €vri používajú výraz koruny.... Ak si niekto zvykne na staré a ono to fungovalo - nemá dôvod si "zlepšovať" digitálnu zručnosť... A pokiaľ som videl (čo tam ten ukazoval - budú to tablety do 100€ - posledný najmodernejší low-end šmejd pod nejakou "značkou".
Ešte si zabudol na skupinu dôchodcov, ktorí nemajú žiadny účet v banke z rôznych dôvodov. Aj exekúciám, vôbec si nemôžu dovoliť účet a pod.
.
Ale čo sa mi páči na týchto aktivitách, asi najvýraznejšie je to práve pri dôchodcoch, že aktivity okolo nich neriešia celoplošne, čo by bolo najspravodlivejšie, ale ich delia na skupinky - veď dostali za zaočkovanosť, pri tabletoch .. však ich postupne vybavíme a tak pod.
Švédi vybavili v každej obci dôchodcu normálnym PC ešte pred cca 30 rokmi. A možno nielen dôchodcov, ale každú domácnosť.
Zdroj: Renáta Kľačanská
No to by ma celkom zaujímalo, čo vtedy tí dôchodcovia na tých PC v domácnostiach riešili?

Písali si v textovom editore alebo vytvárali tabuľky? Alebo mastili Princeof Persia?
Ak by ťa to hlbšie zaujímalo, skús sa spýtať na ich veľvyslanectve, napíš článok, aj spätne by ľudí mohlo zaujímať, ako žila vtedy Európa. Nech sa ľudia dočítajú aj niečo normálne a neškodné pre zdravie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Švédi vybavili v každej obci dôchodcu normálnym PC ešte pred cca 30 rokmi. A možno nielen dôchodcov, ale každú domácnosť.
Zdroj: Renáta Kľačanská
Zdroj o dvoch veciach...ktož vie, kde to info vzala a či článok aj pochopila.
Píšeš v tretej osobe, neviem koho máš na mysli.
Nešlo o žiadny článok, ale hodinový rozhovor s Kľačanskou v 90 r. v rozhlase. Švédsko si pozvalo k sebe z celej Európy po jednom novinárovi z každej krajiny, kupodivu zo Slovenska dve. Jednou z nich práve ona. Ukázali im okrem krajiny soc. systém, väzenský, proste široký záber, bola to radosť počúvať. Väznice vybavené IKEA nábytkom, voľnejší prístup k psycho pacientom, žiadne prísne držanie v liečebniach, mali ich minimum, takmer vôbec, pacienti zostávali v domácom prostredí, ak išlo o vidiek, navštevovali ich susedia, či sa dobre stravujú, nepotrebujú pomoc a pod. Pri tejto príležitosti spomenula aj vybavenie ľudí s PC od štátu, či miest a obcí, to je jedno, ide o princíp.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
buchač
Dáša_
a čo si prosím ťa na tom nete surfoval????

V roku 1993 som pracovala vo výpočtovom stredisku jednej veľkej fabriky, ktorá sa pripravovala na privatizáciu.
Tak by ma teda fakt zaujímalo, kade si surfoval po nete. Keď historia www stránok začínala niekde okolo roku 1990. O masovom rozšírení sa vtedy ešte nikomu ani nesnívalo.
Čo som surfoval ? ...a poviem ti ? Šak ja občas nepamätám, čo so robil pred týždňom...

Ty si pracovala vo výpočtovom stredisku...Ja nevravím o masovom rozšírení, no nezabúdaj na to, že kde som pracoval ja.
Fungoval som vtedy na Netscape Navigator.
V priebehu roka 1994 bolo uvoľnených niekoľko betaverzií a pred koncom roka bola vydaná prvá stabilná verzia prehliadača Netscape 1.0. Prehliadač bolo možné stiahnuť z webu zdarma alebo zakúpiť na disketách a neskôr na CD.

Takže tých tvojích 30 rokov asi bude treba trochu upraviť
V tých rokoch bolo výhodou vedieť cudzí jazyk a mať PC, obchodovať. Tak sa dal rýchlejšie získať prvý kapitál pre ďalšie podnikanie. I
Lepšie ako ponúkať piana z dodávok a prespávať v noci po uliciach Viedne. Ale aj to bol dobrý začiatok. Čudujem sa, že na Slovensku vôbec nejaké zostali.
No a samozrejme dovážať počítače.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Nešlo o žiadny článok, ale hodinový rozhovor s Kľačanskou v 90 r. v rozhlase. ..
Pri tejto príležitosti spomenula aj vybavenie ľudí s PC od štátu, či miest a obcí, to je jedno, ide o princíp.
To mi akože chceš tvrdiť, že si pamätáš až také podrobnosti z jedného rozhovoru spred toľkých rokov ? ...no keď myslíš, ale ja také info beriem z fest rezervou. To je ako predávanie si informácií z pokolenia na pokolenie hovoreným slovom...dokonca vraj aj Biblia vykazuje určité nezrovnalosti, ktoré vznikli pri jej prepise.

Vybavenie je jedna vec, no využívanie je vec druhá.
Prečítaj si článok zo Švédska, že ako to bolo (respektíve je) s tým využívaním internetu.

" Cieľom štúdie bolo zistiť, ako starší ľudia vo Švédsku používajú a nepoužívajú internet

Vo veľkej štúdii o dospelej populácii Švédska v roku 2019 95 percent z celkovej populácie údajne používalo internet a zodpovedajúci počet používateľov starších ako 66 rokov bol 84 %. Táto štúdia ukazuje, že údaje o používaní internetu staršími ľuďmi sú s najväčšou pravdepodobnosťou výrazne nadhodnotené a že skutočné používanie je výrazne nižšie, najmä medzi najstaršími vekovými skupinami. Uvádzame, že 62,4 % skúmaných subjektov sú používatelia internetu a že toto číslo je s najväčšou pravdepodobnosťou tiež nadhodnotené. Keď sa pozrieme na respondentov, ktorí neodpovedajú na dotazník, zistíme, že vykazujú vlastnosti, ktoré sa vo všeobecnosti pripisujú nepoužívaniu, ako je nižšie vzdelanie, nižšia ekonomika domácností a nižšie kognitívne funkcie. s najväčšou pravdepodobnosťou sú výrazne nadhodnotené a skutočné používanie je výrazne nižšie, najmä medzi najstaršími vekovými skupinami. Uvádzame, že 62,4 % skúmaných subjektov sú používatelia internetu a že toto číslo je s najväčšou pravdepodobnosťou tiež nadhodnotené. "

V rámci skúmanej vzorky bolo 62,4 % účastníkov používateľmi internetu. Tento podiel výrazne klesal s vekom: vo vekovej skupine 65–74 rokov bolo 87,1 % užívateľov, vo vekovej skupine 75–84 rokov 60,3 % užívateľov a vo vekovej skupine nad 85 rokov 20,3 % užívateľov. Celkovo bolo používanie internetu bežnejšie u mužov v porovnaní so ženami.
https://www-ncbi-nlm-nih-gov.transla...x_tr_pto=op,sc
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať