Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Lenka1979 Pozri príspevok
Na účte 431 musíš mať nulový zostatok. Zostatok budeš mať až pri prevode do r.2010, kde budeš mať HV za r.2009,ktorý na základe rozhodnutia VZ rozdelíš podľa stanov v spoločenskej zmluve.
PS: ja som prepočítavala všetky riadky súvahy ručne..
Asi sme sa nepochopili, diky za ochotu
Cila
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nešlo Ti vôbec editovať? Máš správne zaokrúhlený Výkaz ZaS, alebo Súvahu? Ak súvahu, tak aj súvaha sa dá editovať a priamo v nej opraviť zaokrúhlenie.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Cila Pozri príspevok
Asi sme sa nepochopili, diky za ochotu
Cila
možná toto ti pomôže:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa....aspx?cislo=70

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=379
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Veľmi pekne ďakujem, práve toto som potrebovala, zajtra to skúsim opraviť.

Ďakujem aj Tebe Lenka za pomoc.
Cila
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

prosím vás, ak niekto bude mať čas, mrknite sa na príspevok č. 140, ide ešte o tie odpisy.... chcem to už ukončiť a urobiť ročnú uzávierku. Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ani1 Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za radu, už som to asi pochopila a už mi ani nevypisuje to mínus.
Urobila som to takto - zost. cena v roku 2008: 7081 mínus 3696 = 3385, to som dala ako ročný odpis aj ako zost. cenu a v ročnom výkaze už nemám to sprostné mínus.
A ešte posledná otázka (dúfam) - keď dám "zaradenie ročných odpisov" to sa robí ešte pred ročným prevodom, však? a vyskočí mi peňažný denník.... teraz
dátum: 31.12.2009 ? Áno
text: ročný odpis HNIM ? Áno
účet/pokl. : odpis ? Ja v JÚ to dávam ako nepeňažný pohyb VOZD v členení réžia - odpis (nejako neverím programu, ak dám "odpis")
toto mi dá program
ale doklad: ???? ID
a pohyb???? musím tam niečo dať alebo bude nulový? Ak dáš typ "odpis" tak zápis bude nulový, program sám doráta. Ak dáš typ "nepeňažný" v členení VOZD réžia, tak treba uviesť sumu
a musím vytlačiť nejaký interný doklad?

ďakujem za pomoc

v citáte
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

JÚ - SZČO - Ročný výkaz v MRP:
môžem ho vytlačiť pred ročným prevodom? alebo až po? zmení sa to nejak, keď ho vytlačím až po ročnom prevode?
Pýtam sa preto, lebo teraz mi to vyzerá takto (a nejak sa mi to nepáči!)
bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie je rok 2008, že?
bežné účtovné obdobie je rok 2009, za ktoré podávam priznanie, že?
a čo znamená suma 14588 v stĺpci "za bezprostr.predch.účt.obd."
je to zost.cena alebo ročný odpis? lebo mne sa to rovná teraz v programe.

a napr. neviem, či môže byť rozdiel majetku a záväzkov mínusová hodnota, lebo v prvom stlpci mam mínus 7088,-

a posledná otázka: záväzky sú čo všetko? lebo vo výkaze za rok 2008 mám v stlpci za bežné účt. obdobie záväzok až 603615,- SK teda 20036,- EUR, dala som si to medzi počiatočné hodnoty, teraz v tomto výkaze to mám v prvom stlpci.
Keď som si spočítala záväzky so soc. poisťovne a do zdrav. poisť a plus úver, to nie je ani zďaleka toľko.
Ďakujem za pomoc, strašne ma baví to účtovníctvo ale som ešte začiatočník....
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

tá suma 14588 je v riadku dlhodobý nehmotný majetok, na to som zabudla...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ani1 Pozri príspevok
JÚ - SZČO - Ročný výkaz v MRP:
môžem ho vytlačiť pred ročným prevodom? alebo až po? zmení sa to nejak, keď ho vytlačím až po ročnom prevode?
Pýtam sa preto, lebo teraz mi to vyzerá takto (a nejak sa mi to nepáči!)
bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie je rok 2008, že?
bežné účtovné obdobie je rok 2009, za ktoré podávam priznanie, že?
a čo znamená suma 14588 v stĺpci "za bezprostr.predch.účt.obd."
je to zost.cena alebo ročný odpis? lebo mne sa to rovná teraz v programe.

a napr. neviem, či môže byť rozdiel majetku a záväzkov mínusová hodnota, lebo v prvom stlpci mam mínus 7088,-

a posledná otázka: záväzky sú čo všetko? lebo vo výkaze za rok 2008 mám v stlpci za bežné účt. obdobie záväzok až 603615,- SK teda 20036,- EUR, dala som si to medzi počiatočné hodnoty, teraz v tomto výkaze to mám v prvom stlpci.
Keď som si spočítala záväzky so soc. poisťovne a do zdrav. poisť a plus úver, to nie je ani zďaleka toľko.
Ďakujem za pomoc, strašne ma baví to účtovníctvo ale som ešte začiatočník....
Ani, ročný výkaz tlačíš pred ročným prevodom, ročný prevod robíš až keď máš uzatvorené celé obdobie a prechádzaš na ďalší rok. Skús si porovnať ročný výkaz z minulého roku /fyzicky/ s počiatočnými hodnotami. Rozdiel majetku a záväzkov môže byť aj mínusová hodnota.
Do záväzkov Ti vstupujú aj nezaplatené faktúry, úvery, nezaplatené SP, ZP.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

mysimis Pozri príspevok
Ani, ročný výkaz tlačíš pred ročným prevodom, ročný prevod robíš až keď máš uzatvorené celé obdobie a prechádzaš na ďalší rok. Skús si porovnať ročný výkaz z minulého roku /fyzicky/ s počiatočnými hodnotami. Rozdiel majetku a záväzkov môže byť aj mínusová hodnota.
Do záväzkov Ti vstupujú aj nezaplatené faktúry, úvery, nezaplatené SP, ZP.
ježiš Miška ty si poklad, ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

a ešte sa vyjadrite prosím k tomu dlhodobému majetku, vo výkaze to má znamenať odpis alebo zost.cenu?
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

ani1 Pozri príspevok
a ešte sa vyjadrite prosím k tomu dlhodobému majetku, vo výkaze to má znamenať odpis alebo zost.cenu?
zostatková cena...
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Prosím o radu,čo všetko si mám vytlačiť ku koncu roka?JÚ - SZČO
Zatial mám:
peňažný denník
zoznam vydaných faktúr
ročný výkaz
evidencia stravných lístkov
zoznam a karty majetku

ako viem alebo či musím aj nejaký prehľad príjmov a výdovkov?
to nejak neviem nájsť v MRP, aká je to zostava?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

ani1 Pozri príspevok
Prosím o radu,čo všetko si mám vytlačiť ku koncu roka?JÚ - SZČO
Zatial mám:
peňažný denník
zoznam vydaných faktúr
ročný výkaz
evidencia stravných lístkov
zoznam a karty majetku

ako viem alebo či musím aj nejaký prehľad príjmov a výdovkov?
to nejak neviem nájsť v MRP, aká je to zostava?
Výstupy - Súčty a obraty
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

vďaka !!
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

ani1 Pozri príspevok
Prosím o radu,čo všetko si mám vytlačiť ku koncu roka?JÚ - SZČO
Zatial mám:
peňažný denník
zoznam vydaných faktúr
ročný výkaz
evidencia stravných lístkov
zoznam a karty majetku

ako viem alebo či musím aj nejaký prehľad príjmov a výdovkov?
to nejak neviem nájsť v MRP, aká je to zostava?
Výstupy - Prehlad pohybov
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Prosím Vás pekne o radu, urobila som ročný prevod v MRP multiverzia - JÚ, všetko podľa postupu od MRP a po ukončení prevodu dát mi vyskočilo dialógové okno s hláškou:

v červenom krúžku biele x " nie je celočíselná hodnota a tlačítko OK

stlačila som OK.... len neviem, na čo presne ma to upozornilo.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, mám po dnešnom dni dilemu...bola som na školení MRP jednoduché účtovníctvo...nechápem prečo si do prefixov pri prijatých a vydaných faktúrach nemôžem dať 2010 ako rok? prezradí mi niekto ako si to odlišuje a zároveň, aby tam bol aj rok ktorého sa dané účtovníctvo týka? ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prefix môže obsahovať aj text: napr vf, ale v prefixe je mať možnosť max. 4znaky. Tak si vyber, buď budeš mať číslo 2010 a potom poradový sled fa, alebo nejaké slovné označenie. Ja to riešim napr. VF10/001
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

anithocka Pozri príspevok
ahojte, mám po dnešnom dni dilemu...bola som na školení MRP jednoduché účtovníctvo...nechápem prečo si do prefixov pri prijatých a vydaných faktúrach nemôžem dať 2010 ako rok? prezradí mi niekto ako si to odlišuje a zároveň, aby tam bol aj rok ktorého sa dané účtovníctvo týka? ďakujem
Rozdelím si číslovanie na prefix a poradové číslo. Chcem mať napr. číselný rad prijatých faktúr v tvare : FP2010001. Prefix si dám FP20 a Poradové číslo 10000. Aktivujem položku.
Číselný rad FP100000 rozdelím na prefix FP10 poradové číslo 0000, aktivujem položku.
Pri zadávaní číselného radu uvažujem o tom, či budem mať do 999 faktúr, alebo či ich bude viac, vtedy radšej nastavím možnosFP10 0000. Ak by mi to nepostačovalo, tak si dám číselné rady pre rôzne druhy prijatých/odoslaných faktúr, a pri uzatváraní roka napíšem aké číselné rady boli použité, a aký je rozsah jednotlivých číselných radov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať