Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám fa vydané prefix - 2010 a potom mám poradové číslo, ale keď mám viac firiem, aby som to rozlíšila, v poradovom čísle začínam v jednej firme 1000 a potom nasleduje číslo (20101001 ..., druhá firma 20102001 ...) a fa prijaté označujem P2010001...
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ďakujem kočky takže ak som to správne pochopila nemusím si poradové čísla nastaviť na nuly? môžem aj napríklad 2000 a bude sa mi pridávať 2001? správne som to pochopila?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte kočky, teraz sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc čo sa týka miezd v MRP (moje prvé mzdy v MRP): ak si chcem dať vypočítať mzdu vždy mi vypisuje dve chybné hlásenia a to:

Chyba: Počet pracovných dní v mesiaci je 0! Maximálna hodnota
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných dní v mesiaci.

Chyba: Počet odpracovaných hodín v mesiaci je maximálne 0,00! Maximálna hodnota
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných hodín v mesiaci.

neviem čo s tým mám robiť...mám nainštalovaný najnovší upgrade.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Máš u zamestnanca zadané v pracovných pomeroch denný úväzok, typ úväzku, .... ?
Naposledy upravil Marína : 19.02.10 at 09:26
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

áno toto všetko mám nastavené a aj napriek tomu mi vypisuje tieto dve chyby...
0 0
jana1970 jana1970

jana1970 je offline (nepripojený) jana1970

Dobrý deň, ak nám viete poradiť, budem veľmi vďačná:
účtujeme v MRP PU, prebrali sme účtovníctvo po bývalej pani "účtovníčke", nemáme uzatvorený rok 2009 a potrebujeme účtovať doklady z roku 2010.
Otázka znie: postačuje, ak si nastavíme číselné rady pre rok 2010, ale ročný prevod ešte nemáme urobený, vzhľadom k tomu, že nám nechce dať počiatočné stavy.
Môžeme súčasne účtovať potrebné zápisy do roku 2009 a tiež zápisy v roku 2010 s novým číselným radom?
Ďakujeme srdečne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jana1970 Pozri príspevok
Dobrý deň, ak nám viete poradiť, budem veľmi vďačná:
účtujeme v MRP PU, prebrali sme účtovníctvo po bývalej pani "účtovníčke", nemáme uzatvorený rok 2009 a potrebujeme účtovať doklady z roku 2010.
Otázka znie: postačuje, ak si nastavíme číselné rady pre rok 2010, ale ročný prevod ešte nemáme urobený, vzhľadom k tomu, že nám nechce dať počiatočné stavy.
Môžeme súčasne účtovať potrebné zápisy do roku 2009 a tiež zápisy v roku 2010 s novým číselným radom?
Ďakujeme srdečne.
Nemáte multiverziu? Ak áno, tak odporúčam vytvoriť kópiu r. 2009, a tam začať účtovať r. 2010.
Ak nie, tak dá sa ďalej účtovať v tom istom, kde je rok 2009. Treba nastaviť číselné rady, a dbať na správny dátum. Potom pri uzávierke a prevode roka správne nastaviť dátum 31.12.2009. Zápisy do tohto dátumu presunie do archívu, nastaví PS k 1.1. a zápisy s dátumami r. 2010 nechá v denníku.
0 0
jana1970 jana1970

jana1970 je offline (nepripojený) jana1970

Ďakujeme:-) Multiverziu máme, január 2010 sme účtovali najprv a potom nás to napadlo, že nás to ťahá do roku 2009. A po ukončení januára 2010 sme až vytvorili kópiu firmy.
Číselné rady - prijaté fa /D9000/idú aj v januári 2010 a nové prijaté fa /D10000/ nám vlastne budú fungovať až od februára 2010.. To nevadí?
Naposledy upravil jana1970 : 27.02.10 at 12:15
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

mám dve otázočky:
1) v peňažnom denníku by som si chcela sfiltrovať iba príjmové doklady a nie všetky pohyby ale tak aby som vedela do nich robiť aj zásahy teda nie vo verzii PDF....dá sa to? ak áno ako?
2) dajú sa prečíslovať VPD? myslím čísla VPD a nie poradie v peňažnom denníku? chcela by som podľa dátum a to isté aj s PPD, ako na to ak sa to vlastne dá?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
1) V PD klepni na Zobrazenie a vyber si pokladňu. Samotné príjmové doklady vybrať nejdú.
2) VPD a PPD idú prečíslovať iba ručne, hromadne nie.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

môžem sa niečo spýtať? len či dobre robím.......

Úžitkové auto SEAT ALTEA Freetrack

rok zaradenia- 2008
Odpis daňový - zrýchlený
odpis účtovný - neodpisovať

vstupná cena - 29874,- EUR
odpis za rok 2008 - suma 7469,- EUR

zostatková cena - 22406,-
ročný odpis 25%

odpis za rok 2009 - 11203,-
odpis za rok 2010 - 11203

Osobné auto WV FOX

rok zaradenia - december 2006
odpis daňový - časový (leasing)
odpis účtovný - neodpisovať

vstupná cena - 11 083,-
odpis za rok 2006 - 308,- EUR
zost. cena - 10775,-


odpis za rok 2007 - 3694,-

zost.cena - 7081,-

odpis za rok 2008 - nepoužitý

zost.cena - 7081,-

odpis za rok 2009 - 3385,- (zostatková cena za rok 7081 mínus nepoužitý odpis 3696)
zostatková cena - 3696, ale to už nemôžem odpísať, lebo skončil leasing, že? a čo s tou zostatkovou cenou?

prosím nejakého dobrého poraďáka, keď bude mať chvíľu čas, či som pochopila tie odpisy?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas treba v MRP na konci roka urobit rucne prevod na 702,710 a v novom roku rucne nahodit 701 alebo sa to da priamo v programe?
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Kvietocek Pozri príspevok
Prosim Vas treba v MRP na konci roka urobit rucne prevod na 702,710 a v novom roku rucne nahodit 701 alebo sa to da priamo v programe?
učtovný denník/funkcie/ročný prevod/ doplnenie uzávierkových účtov
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

MRP robí ročný prevod - peň. denník - funkcie - ročný prevod
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Penazny denik ci uctovny denik?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V PÚ sa ročný prevod robí cez účtovný denník a ročný prevod v JÚ sa robí tak isto, iba je to peňažný denník
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Na čo slúži funkcia Doplnenie uzávierkových zápisov?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Doplní účet 702.
Klávesa F1 - nápoveda.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj. Minuly rok som podavala vykazy vytlacene priamo z MRP. Zistila som ze v tom bol problem, teraz vykazy tlacim cez subor vo formate FDF, co je aj podla usmernenia spravne. Chcem sa len spytat, ak mam softwer s modulom dan z prijmu, ked tam vytlacim DP ci uz pre FO alebo PO, malo by to byt v sulade s originalom danoveho riaditelstva vsak?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj v tom module je export DP do fdf súboru. Malo by byť potom OK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať