Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

lenkak Pozri príspevok
robíš cez modul pokladne?
Ja radšej všetko nahadzujem cez denník .
Aj ja nahadzujem cez denník- nepoužívam pokladňu ale iba čo sa týka euro pokladničných dokladov. Ale čo pri zahran.pracovných cestách? Tam musíme viesť pokladňu v cudzej mene každú zvlášť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja mám nahodenú pokladňu zahraničnú cez denník.
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

lenkak Pozri príspevok
Ja mám nahodenú pokladňu zahraničnú cez denník.
Lenkak a ako to robíš s tým počiat. vkladom? Lebo ja nemám bločky zo zmenárne, ani nijaký iný doklad ktorým by som kurz prepočítala. Mám dať len osobný vklad podnikateľa? Ale akým kurzom?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

jozefinka Pozri príspevok
Lenkak a ako to robíš s tým počiat. vkladom? Lebo ja nemám bločky zo zmenárne, ani nijaký iný doklad ktorým by som kurz prepočítala. Mám dať len osobný vklad podnikateľa? Ale akým kurzom?
Kurz ECB platný pre deň osobného vkladu.
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Dav Pozri príspevok
Kurz ECB platný pre deň osobného vkladu.
Tu na porade sa píše že sa nesmie tým dňom, len kurzom z predchádzajúceho dňa????
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

abcd.kates Pozri príspevok
Tu na porade sa píše že sa nesmie tým dňom, len kurzom z predchádzajúceho dňa????
Myslela som tým presne to isté - kurz ECB platný pre deň uskutočnenia vkladu je kurz z predošlého pracovného dňa. Ak by bol vklad v sobotu, tak je platný kurz zo štvrtka.
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

ĎAKUJEM!
0 0
Mala Mala

Mala je offline (nepripojený) Mala

Mala Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu v zostave JU "súčty a obraty"(vizual) mi nesedí výsledná suma DPH, rozdiel medzi príjmamy a výdavkami je rozdiel medzi nadmerným odpočtom a daňovou povinnosťou v roku 2009. Kde som spravila chybu v účtovaní? Vďaka.


PROSSSSSÍM vie mi niekto poradiť?
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ahojte, poprosím poradiť ako správne zaúčtovať. Omylom som cez účet poslala sumu inému dod., ktorú nám aj vrátil. Ako zaúčtujem tú sumu kt. som poslala a tú kt. sa nám na druhý den vrátila? Používame JU win. Dakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

31Jankal Pozri príspevok
Ahojte, poprosím poradiť ako správne zaúčtovať. Omylom som cez účet poslala sumu inému dod., ktorú nám aj vrátil. Ako zaúčtujem tú sumu kt. som poslala a tú kt. sa nám na druhý den vrátila? Používame JU win. Dakujem
A ešte Vás chcem poprosiť ako si vytlačím výkaz ziskov a strát neviem to nájsť. Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
31Jankal Pozri príspevok
Ahojte, poprosím poradiť ako správne zaúčtovať. Omylom som cez účet poslala sumu inému dod., ktorú nám aj vrátil. Ako zaúčtujem tú sumu kt. som poslala a tú kt. sa nám na druhý den vrátila? Používame JU win. Dakujem
Mylná platba bude výdaj neovplyvňujúci základ dane. A vratka mylnej platby príjem neovplyvňujúci základ dane.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
31Jankal Pozri príspevok
A ešte Vás chcem poprosiť ako si vytlačím výkaz ziskov a strát neviem to nájsť. Dakujem
Peňažný denník - Vystupy - Ročný výkaz
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

31Jankal Pozri príspevok
A ešte Vás chcem poprosiť ako si vytlačím výkaz ziskov a strát neviem to nájsť. Dakujem
Pre JÚ Výkaz o príjmoch a výdavkoch
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Ahojte, poprosím o radu: mám MRP JU Win, do vykazu MaZ mi do r. 17 dáva sumu "14"-"35" , lenže ja účtujem SF na Pokl/SF a z min. roku čiže v počiatkoch som mala na Pokl/SF zostatok 8,-Eur preto som čerpala aj tie a teraz mám 14-35 v minuse. Poradte, ako teda robíte SF, aby som na to nemusela davat pozor a ručne to opravovat. Dakujem, M.
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

..sííím všetci pracujete ako včeličky ?
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

prosim, kuk na to ??
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Tak sa opýtam ináč: do r.17 vo VMaZ ide ZOSTATOK SF, alebo ROZDIEL 14-35 ( teda rozdiel medzi tvorbou a čerpaním-lenže tu dostaneme iba údaje z aktuálneho roku, bez zohladnenia počiatku na SF) ??? Či mám zadat otázku inde ???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Čo si účtovala do pokladni SF?
Ináč do denníka sa píše len tvorba SF
pozri aj
http://www.porada.sk/t93555-socialny...p-windows.html
a porovnaj si
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Do Pok/SF som účtovala tvorbu, aj čerpanie (podla odpovede-MRP č.260) - vlastne som ju používala ako Knihu SF
V tom linku, čo si mi dala teda účtuju v PD len tvorbu, a ja to tam mám vlastne vsetko - hmm.
No dobre a potom ako Ti to "leze" do VMaZ do toho r. 17 - len tá tvorba ?, ale predsa ked to uz vycerpá, tak mu zavazok nezostane, lebo teoreticky moze to co vytvoril aj hned vycerpat?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja účtujem v JÚ SF takto:
príspevok do SF - pohyb 26 - Pokladňa - VPD
tvorba SF - pohyb 14 - Pokladňa 2 SF - PPD
čerpanie - pohyb 35 - Pokladňa 2 SF - VPD
Do VMaZ do r. 17 to podľa môjho názoru už neide, nakoľko, keď je SF vytvorený a peniaze sú v pokladni č. 2, firma už nemá záväzok voči SF.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať