Zavrieť

Porady

Pečieme domáci kváskový chlieb

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Piekli ste, pečiete, alebo sa chystáte piecť domáci chlieb ? Aká múka? Ako kysnúť ? Ako na kvások ? Prečo mi chlieb nevykysol?
Pochváľte sa svojimi bochníkmi, možno poraďte iným pri problémoch, zdieľajte recepty.

Niektore recepty, podnety, zaujimavosti:
Nemieseny chlieb Sumava
Vinohradsky psenicny kvaskovy chlieb
Špaldový kváskový chlieb
Letkov pšenično-ražný chlieb
Zakladanie kvásku s ananásovou šťavou
Prečo nemraziť kvások
Kvakin kvaskovy chlebik a skúsenosti
Turbo chlebik, psenicno, spaldovo, razny, so zeleninou
Naposledy upravil taiko : 14.12.17 at 06:50
Usporiadat
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ešte mám otázku.. kvások mám ražný celozrnný.. môžem tera použiť k takémuto kvásku múku hladkú t650? aj na rozkvasenie? alebo na rozkvasenie zase ražnú celozrnnú a potom ďalej už hladkú..
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Žabinka
ešte mám otázku.. kvások mám ražný celozrnný.. môžem tera použiť k takémuto kvásku múku hladkú t650? aj na rozkvasenie? alebo na rozkvasenie zase ražnú celozrnnú a potom ďalej už hladkú..
Na rozkvasenie celozrnnú ražnú, je kvalitnejší kvások.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kvaka
Žabinka
ešte mám otázku.. kvások mám ražný celozrnný.. môžem tera použiť k takémuto kvásku múku hladkú t650? aj na rozkvasenie? alebo na rozkvasenie zase ražnú celozrnnú a potom ďalej už hladkú..
Na rozkvasenie celozrnnú ražnú, je kvalitnejší kvások.
ďakujem, Anička..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kvaka
Dáška, pekný chlebík sa ti podaril, ako dlho kysol? Ja dnes tiež pečiem, ale dala som dnes viac kvásku, asi 390g, večer som zarobila lyžicu kvásku z chladničky, bolo pol 11 tej, nevážila som, iba odmerala 200g vody a dosypala ražnej celozrnnej múky od oka, a zabudla som dnes naň, až okolo jednej poobede som sa zbadala, ale nebol ešte klesnutý, hodila som do pekárničky všetky suroviny, na ten objem kvásku som dala miešanej múky spolu 700, nechala som tam aj kysnúť, už po dvoch hodinách mal bubliny, premiesila som na doske, teraz je v ošatke. Vyklopím z ošatky na papier a šupnem do rúry.
Kvások som použila celý, este stale krmim. Zarobila som vcera večer, trochu pomiesila, prikryla fóliou a dala na noc do chladničky. Ráno som ho vybrala, nechala otepliť, zase trochu premiesila a dala do ošatky. V kuchyni mám dosť chladno, tak ošatku som celú zabalila do fólie. Kyslo to cca do druhej.. Takže je to taký mix rôznych receptov
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ale mozes aj t650. Ja mam kvasok razno-psenicny a na rozkvasenie niekedy pouzijem iba hladku 00 special. Dokonca to rozkvasi rychlejsie. Razny kvasok je ale odolnejsi voci chorobam a stabilnejsi.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Hladkú 00 vôbec nedávam na chlieb, iba chlebovú, alebo celozrnnú pšeničnú hladkú alebo T650. Hlavne, že chlebík je dobrý, cesto je pružné, drží na doske. Ale vyskúšam aj tú, porovnám.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tiež dávam do chladničky zarobený chlieb, ak sa mi kvások rozkvasuje od rána do večera. Píšu, že lepšie sa spoja chute.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Z hladkej 00 je ten chlieb bielucky a nadychany. Ja tie "tazke" a udusane chleby nemam rad. Preto mam raznu celozrnnu iba na prikrmovanie kvasu /aj krmivo miesam s 00/. Kilo mam uz vyse mesiaca a este je tam asi stvrtina. Ale nehovorim, ze su zle. Chute a potreby sa menia, takze mozno budem piect niekedy aj razny chlieb :-)
PS: ak pozriem foto, co som tu daval, tak na tej prvej ten "flakaty krajec" tam je razny kvas a aj v ceste razna muka. odvtedy peciem zo samotnej hladkej a razno-psenicneho kvasu. V nedelu frcim zase, nakolko zajtra ideme prec.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

dávam z mobilu, najprv som krájala, potom zase spojila dokopy
IMG_20180119_234554.jpg  
IMG_20180119_234413.jpg  
1/1
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

robí alebo používa niekto pri pečení aj autolýzu? T.j. že najskôr zamieša iba múku s vodou a nechá stáť. Ostatné, vrátane kvásku sa pridá až počase. Nie je mi jasné, jak na to. aké husté má byť to prvé cesto,. kde je iba voda a múka? Lebo aj ten kvások by mohol byť rozne tekutý. A ked zmiešam všetku múku, tak potom mám v tom zmätok.

Bola som práve v kníhkupectve a začítala som sa chvíľu do knihy Kváskovanie. Bola tam skúška kvásku - vraj keď sa do pohára studenej vody dá malá lyžička kvásku a ten zostane plávať na povrchu, je akurát. Je v ňom práve dosť tých bublín, čo majú byť
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ak pekávaš aj iné kysnuté, tak budeš vedieť, aké cesto. Ja všetko zmiešam a nechám stáť, aj s kváskom. Nenechám iba múku s vodou, muselo by to byť hutné, ak by som mala ešte pridať kvások, ktorý to zriedi. Ale dá sa to.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kvaka
Ak pekávaš aj iné kysnuté, tak budeš vedieť, aké cesto. Ja všetko zmiešam a nechám stáť, aj s kváskom. Nenechám iba múku s vodou, muselo by to byť hutné, ak by som mala ešte pridať kvások, ktorý to zriedi. Ale dá sa to.
no práve, to sa mi zdá, že by to muselo byť veľmi hutné, keď to potom kvások zriedi. Respektíve nedať všetku múku. Len to neviem, či by naopak nebolo zle...
No, "musím sa mamička ešte veľa učiť, veľa učiť "
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

v mojom recepte sa píše že cesto sa každú polhodinu prekladá.. ale moje je také 3/4 husté.. aká by mala byť správna konzistencia? a až potom po 2 hodinovom odpočívaní a prekladaní sa dá kysnúť do formy na 3 hodinky.. je to tak ok?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

škoda, že taiko dovolenkuje, on ma dosť teoretických informácii, snáď nám vnesie viacej svetla
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

počítajte si na stránke maskrtnica.cz sú tam aj videá, kde je dobre vidieť hustotu cesta
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ahojte, skúšal niekto piecť kvaskovy chlieb pre celiatikov? (Bez lepku)

Recept mám z knihy Kvaskovanie
(skopírovaný je priložený v príspevku o 14:22)
Naposledy upravil veronikasad : 20.01.18 at 13:51
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja uz neprekladam /prv som prekladal/. Zamiesim, necham cca 3 hodiny kysnut v umelohmotnej mise s uzaverom pri radiatore zakryte utierkou /v tme/, potom premiesim, vytvarujem, dam do starodavneho dvojdielneho pekaca na peciaci papier, prikryjem druhym dielom, necham celou hranou oprete o horuci radiator 3-4 hodiny /sem-tam pozriem/ a potom hodim do vyhriatej rury na max. piect, asi po 5-tich min. znizujem na 220 a po dalsich 10-15tich na 180. Celkovy cas mam pri 2,5 kg rovnu hodinu, pri mensich 50 minut.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

veronikasad
Ahojte, skúšal niekto piecť kvaskovy chlieb pre celiatikov? (Bez lepku)

Recept mám z knihy Kvaskovanie
V kvaskovom chlebe je lepok uz spracovany, takze by mal byt vhodny aj pre celiatikov. Pozri to video v tejto teme od "Tuliho".
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
veronikasad
Ahojte, skúšal niekto piecť kvaskovy chlieb pre celiatikov? (Bez lepku)

Recept mám z knihy Kvaskovanie
V kvaskovom chlebe je lepok uz spracovany, takze by mal byt vhodny aj pre celiatikov. Pozri to video v tejto teme od "Tuliho".
Včera som čítala na nete - podľa výživového poradcu - klasický kváskový chlieb nie je vhodný pre celiatikov.
Naposledy upravil veronikasad : 20.01.18 at 13:49
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

3 poradcovia budu mat 4 odlisne nazory, presne ako u pravnikov a pod.
Do tvojej mailovej schranky sa my veru nedostaneme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať