Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

usko 1 Pozri príspevok
Ak chcem vyvolať dojem "chlebíka pre Dr.Bukovského" a byť si istá, že bude patrične nadýchaný pečiem tento:
mám ho pod názvom "nedeľný":
400ml melty - vychladenej, 3 PL oleja, 1,5 PL octa, 2 PL jogurtu, 1ČL cukru, 650 gr múky/mix,. ale prevažuje biela hladká /2 PL otrúb, 3 ČL soli - semiačka dľa fantázie.
Je výborný.
Do tohto chlebika nejdu kvasnice? Prosim upresni, vyzera celkom dobre, ale nezda sa mi bez kvasníc
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

V pekárničke sa dá urobiť aj jogurt. Pozrite české stránky, je tam veľa receptov.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

tina1 Pozri príspevok
Do tohto chlebika nejdu kvasnice? Prosim upresni, vyzera celkom dobre, ale nezda sa mi bez kvasníc
Určite idú, autorka zabudla napísať. Je to asi 1000g chlebík tak mohlo by ísť 1 1/2 KL kvasníc.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No včera som si bola vyzdvihnuť už tiež pekárničku, neodolala som a večer sme už piekli teda zatial len z hotovej zmesi, ale čuduj sa svete podaril sa dobrý chlebík. pekárnička bola stredobodom pozornosti celý čas počas trojhodinového programu pečenia viacej ako televízor. Uvidím ako dlho. Ale budeme každý den experimentovať.
0 0
zifka zifka

zifka je offline (nepripojený) zifka

Pripájam sa do diskusie s mojimi skúsenosťami s pekárničkou a chlebom. Pekáreň mám Panasonic. Jeho najväčšou výhodou je, že keďže pečiem takmer výhradne chleby so semiačkami, nemusím čakať na pípnutie, ale pekáreň si semiačka nasype sama v pravý čas. (Teraz má Panasonic v ponuke dva typy a iba ten drahší z nich má túto funkciu). V mojej pekárničke som robila aj kolegovi dvakrát bezlepkový chlieb a na základe toho kúpil pekáreň manželke, aby nemusela každý deň piecť v rúre s neistým výsledkom.

Čo sa týka surovín: nepoužívam zmesi (to si môžem rovno kúpiť "bežný" chlieb z obchodu - aspoň čo sa zloženia týka), používam všetko čo najčerstvejšie - kvasnice iba čerstvé (so sušenými chlieb tak dobre nechutí), semiačka surové (najčastejšie kombinácia slnečnica, ľan a trocha rasce), ako tuk iba rastlinný olej (slnečnicový), cukor kryštálový.

A najčastejší môj recept (v mojej pekárni v nasledujúcom poradí): 15 g kvasníc, 250 g bielej hrubej múky, 250 g celozrnnej (nie grahamovej) múky, 1 a pol lyžičky soli, 1 a pol lyžice cukru, 30 g oleja a cca 370 ml vody. A do násypky odhadom slnečnicu, ľan a trošku rasce. Program je celozrnné pečenie s vhodením semiačok (whole wheat bake raisin, stredný chlieb). Trvá 5 hodín. Chlebík vždy vyjde ako má, ale zakaždým má inú chuť, aj keď použijem rovnaké suroviny. Asi to závisí od hviezdnej konštelácie .
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Shlasim s tebou, ale kolegovi odporucam pre pecenie bezlepkoveho chlebika mat samostatnu pekarnicku. Nepouzivat ju na pecenie bezl. chlebika a pecenie normalneho chlebika v jednej pekani, pretoze bezlepkovy chlebik je potom kontaminovany. Panasonic ako pekaren je zatial naj..
0 0
klinec123456 klinec123456

klinec123456 je offline (nepripojený) klinec123456

Pečieme chlieb doma už 5 rokov, a je to paráda.Nezáleží na pekárni , ale na múke a ostatných ingredienciach ,my pečieme tmavý celozrnný chlieb so slnečnicovými semienkomi. Múku kupujeme v Hainburgu v Hoferi majú 5 základných druhov plus k tomu rôzne semienka.Dá sa v tom piecť aj vianočka a iné pečivo.Všetko závisý od vašej fantázie a surovín.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
beba13 Pozri príspevok
Dakujem vám všetkým za rady tak uvidím, ešte ju stale nemám, vraj príde začiatkom týždna. Mala by to byt moulinex XXL inu som ani nechcela pretože potrebujem väčší chlebík ale dakujééééééééééém
Ak budeš piecť ten chleba zo str.103, tak daj o 1 KL menej cukru a pridaj za lyžicu mletej rasce a 3 lyžice miešaných semienok (ľanové a olúpaná slnečnica-zmiešala som ich po dvoch baleniach a dala do šróbovacieho pohára). Múku (600 gr) miešam od oka v pomere 3:1 (hladká:vyrážková, špaldová-zatiaľ). Skúšala som aj hotovú zmes, aj odtiaľto s tým acidkom (zakysanka...), ale tento sa mi páčil zatiaľ najviac.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Pre ostatných, suroviny dávame ako píšem:

2 PL oleja, 1 PL vínneho octu, 325 ml H2O, 2 KL soli, 1PL cukru, 2,5 PL sušeného mlieka, 1 PL mletej rasce, 3 PL miešaných semienok, 600 g múky-hladká+špaldová(vyrážková, grahamová...), 1,5 KL sušeného droždia.
Stupeň pečenia stredný, váha 1000 g.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

otázka Pozri príspevok
Ak budeš piecť ten chleba zo str.103, tak daj o 1 KL menej cukru a pridaj za lyžicu mletej rasce a 3 lyžice miešaných semienok (ľanové a olúpaná slnečnica-zmiešala som ich po dvoch baleniach a dala do šróbovacieho pohára). Múku (600 gr) miešam od oka v pomere 3:1 (hladká:vyrážková, špaldová-zatiaľ). Skúšala som aj hotovú zmes, aj odtiaľto s tým acidkom (zakysanka...), ale tento sa mi páčil zatiaľ najviac.
Tam je napísane 2PL cukru a mam dat menej o 1PL, alebo KL a tej rasce nebude vela ked dam lyžicu?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
beba13 Pozri príspevok
Tam je napísane 2PL cukru a mam dat menej o 1PL, alebo KL a tej rasce nebude vela ked dam lyžicu?
Prepáč máš pravdu, daj o 1 PL menej cukru. Tej rasce nebude veľa, chleba je vysoký (z tohto receptu bol najvyšší), aj dnes som ho piekla.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Dík idem ho hned vyskúšať.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

tina1 Pozri príspevok
Do tohto chlebika nejdu kvasnice? Prosim upresni, vyzera celkom dobre, ale nezda sa mi bez kvasníc
Áno, ospravedlňujem sa , v zápale som si to nevšimla,idú tam 2 ČL sušeného droždia. Ten chlebík je nozaj výborný a aj dosť veľký na víkend.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

dakujem
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Dnes som piekla vynikajúce lúpačky. Ak máte záujem tu je recept:
180 ml mlieka, 1 žĺtok, 70 gr. tuku, 0,5ČL soli, 40 gr.cukru,400gr.hladkej múky, citrónová kora,1/2 kocky čerstvého droždia.
piekla som 15 min na 170st. v teplovzdušnej rúre.
Len sa tak po nich zaprášilo.
Potreté bielkom a posypané makom
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

usko 1 Pozri príspevok
Dnes som piekla vynikajúce lúpačky. Ak máte záujem tu je recept:

Potreté bielkom a posypané makom
No to ma v zivote nenapadlo, ze na vrchu je bielko. Dobre vediet.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Otázka ten chlebík bol dobrý, dnes na obed som musela piecť další, lebo už nebolo toho od večera. Len stále neviem prísť na to prečo sa ten chleba v strede mierne prevalí inak upečení je dobre, všetko dávam na chlp presne zatial som robila len 3 ale všetky mi to spravili každý recept bol iný. čo robím zle?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
beba13 Pozri príspevok
Otázka ten chlebík bol dobrý, dnes na obed som musela piecť další, lebo už nebolo toho od večera. Len stále neviem prísť na to prečo sa ten chleba v strede mierne prevalí inak upečení je dobre, všetko dávam na chlp presne zatial som robila len 3 ale všetky mi to spravili každý recept bol iný. čo robím zle?
Prevalí ? Neexistuje, ja mám vrch vždy napučaný do polkruhu. Včera večer o 9 som dala len ingrediencie, nastavila časovač, aby bol ráno o 9 hod. upečený (pre kamarátku) a skoro som odpadla keď som ho vyťahovala, bol dobrý kusisko nad formou (do polkruhu). Recept presne ako som písala, program 1, čas pečenia 3:20 hod. Aké dávaš kvasnice?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Včera som dala od Oetkera, no ale dnes som dala hotovu zmes a spravilo mi to isté. On neni moc prevalení, len asi 1cm pod urovňou krajov, ale aj tak ma to trápi
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tak v kvasniciach to nebude, dávam tie isté. Chleba som mala prevalený z hotovej zmesi. Neviem si to vysvetliť, hovorím Ti že je nad formou, navretý do polkruhu. Program aj čas pečenia sedí?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať