Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
Stretol sa niekto s takouto požiadavkou na kauciu?
Mne svojho času nechceli (presnejšie pracovníčka = účtovníčka) vydať potvrdenie, keď sme predávali byt po svokre....výhovorky typu, že sa to tak ľahko nedá, že to chce čas...a podobné pindy.
Nuž som jej povedal, čo som je povedal...podstatné je, že mi lajstro vydala.

Sú asi len dve možnosti :
- nech ti ukáže zákon, na základe ktorého takto koná
- zaplatiť kauciu...a počkať si na vyúčtovanie. Otázka tiež je, že v akej výške je daná kaucia.
Dal by sa ešte využiť argument, že ak kľakne predaj, tak budeš žalovať bytové družstvo o ušlý zisk (čo som povedal konateľovi družstva).

Zákon vraví v § 5 odst. 2, že :
" (2) Prílohou zmluvy o prevode vlastníctva bytu alebo zmluvy o prevode vlastníctva nebytového priestoru je potvrdenie správcu alebo predsedu spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, že vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemá žiadne nedoplatky na úhradách za plnenia spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru v dome a na tvorbe fondu prevádzky, údržby a opráv; to neplatí, ak ide o prvý prevod vlastníctva bytu alebo nebytového priestoru v dome. "
Ale zákon nevraví nič o kaucii....a ani stanovy družstva nemôžu ísť nad rámec zákona.

Prečítať nasledovné...a až do konca
https://lepsiasprava.sk/potvrdenie-o...ocny-dokument/
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Bytové družstvo mi na otcov byt dalo potvrdenie bez problémov na počkanie,žiadnu kauciu nechceli,preto som bola šokovaná,keď predsedníčka spoločenstva s týmto vyrukovala.V zmluve o správe som nič také nenašla,o predaji bytu tam nie je vôbec nič,len že nový majiteľ musí do 15 dní od nadobudnutia podpisať zmluvu o správe bytu....
Chce odo mňa 100,potom to znížila na 50,preplatok som mala 370 tento rok.Hľadala som rôzne info,že čo treba pri predaji,takže viem aj o preberacom protokole s údajmi z meračov vody a tepla,ale o kaucii nikde nič nebolo...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
..preto som bola šokovaná,keď predsedníčka spoločenstva s týmto vyrukovala.
Tak teraz som v pomykove.
To sú akože potrebné dve tlačivá ? Od správcu a od spoločenstva ?
0 1
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

kopretinka
nechcem zakladať novú tému,tak sa tu opýtam....predávam byt,a na kataster okrem zmluvy musím priložiť potvrdenie,že nemám dlžoby na byte....máme spoločenstvo a predsedníčka spoločenstva odo mňa žiada zaplatiť kauciu na vyúčtovanie....každý rok mám min. 250eur preplatok,teraz tam pol roka už nikto nebýva a platím tak,ako keby sa byt užíval,čiže preplatok bude ešte väčší,nechápem tú kauciu,lebo pri inom byte v správe bytového družstva žiadnu kauciu nechceli....
Stretol sa niekto s takouto požiadavkou na kauciu?
jE TO kr a wa

bežne ponúkam vyúčtovanie ( s pár % nepresnosťou , ale je v nom napísané , kde je čo použité ( napr z predošlého roku) ) k dátumu predaja = ak predá byt, načo by čakal mesiace na vyúčtovanie
nový majitel potom v máji dostane vyúčtovanie za byt -- je tam pridaný stlpček na odpočítanie toho, čo už bolo vyúčtované predajcovi

vtedy nepotrebuješ kaukciu, lebo papier pre kataster dáš po vyrovnaní vyúčtovania
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

kopretinka
Bytové družstvo mi na otcov byt dalo potvrdenie bez problémov na počkanie,žiadnu kauciu nechceli,preto som bola šokovaná,keď predsedníčka spoločenstva s týmto vyrukovala.V zmluve o správe som nič také nenašla,o predaji bytu tam nie je vôbec nič,len že nový majiteľ musí do 15 dní od nadobudnutia podpisať zmluvu o správe bytu....
Chce odo mňa 100,potom to znížila na 50,preplatok som mala 370 tento rok.Hľadala som rôzne info,že čo treba pri predaji,takže viem aj o preberacom protokole s údajmi z meračov vody a tepla,ale o kaucii nikde nič nebolo...
keby si tomu rozumela, tak jej dáš odpoved do 2 sekúnd a prestane vymýšlať
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

V poslednej dobe mam pondelky - den blbec. Dnes napr. predo mnou auto, komplet otvorena nadrz, v zakrutach zblnka, na tachometry 100vecka ... blikam na neho, ništ, predbehnem ho, dam vystrazne, zastanem, mavam na neho ... ukaze mi ci mi drbe, obehne ma ide dalej
Tak som si vylepsila den a kupila 30m vianocnych svetielok do exterieru ved Vianoce uz su tu coby dup.
3 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kopretinka
nechcem zakladať novú tému,tak sa tu opýtam....predávam byt,a na kataster okrem zmluvy musím priložiť potvrdenie,že nemám dlžoby na byte....máme spoločenstvo a predsedníčka spoločenstva odo mňa žiada zaplatiť kauciu na vyúčtovanie....každý rok mám min. 250eur preplatok,teraz tam pol roka už nikto nebýva a platím tak,ako keby sa byt užíval,čiže preplatok bude ešte väčší,nechápem tú kauciu,lebo pri inom byte v správe bytového družstva žiadnu kauciu nechceli....
Stretol sa niekto s takouto požiadavkou na kauciu?
"Ak zmluva o výkone správy alebo zmluva o spoločenstve upravuje právne vzťahy inak ako to ustanovuje tento zákon, uplatnia sa na tieto právne vzťahy ustanovenia tohto zákona."

Teda keby aj bola o kaucii dohoda v zmluve o SVB bola by dohoda na základe citácie 182ky neplatná. Pretože v 182ke nie je žiadna možnosť, ani zmienka o kaucii pri druhom prevode, predaji bytu pre prípadný nedoplatok.

SVB aj správca bytového domu sú povinní v mesačnom predpise úhrad za užívanie bytu dohodnúť také mesačné úhrady, ktoré by mali zabezpečiť domu dostatok peňazí na zabezpečenie všetkých služieb a prevádzky domu. Prakticky by žiaden byt nemal mať nedoplatok, ak v byte nenastali prevratné zmeny, ktoré by spôsobili bytu nedoplatok.

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie výšku mesačných úhrad za plnenia"

Ak niekto neplatí mesačné úhrady za užívanie bytu. SVB, predseda je povinný.

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie podanie návrhu na exekučné konanie"

Ak kataster nemôže zapísať zmenu vlastníka bytu pretože nemá vysporiadané všetky mesačné úhrady za užívanie bytu, je to vec, ktorá zabráni istým nezhodám pri prevode, predaji bytu.

Ale ak kataster tvrdí, že je to preň zbytočnosť, ten doklad o vysporiadaní úhrad za užívanie bytu. To je potom ako mačka vo vreci. Nech si to vybavia predávajúci, kupujúci a SVB.

Made in Slovakia.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Minister financií Igor Matovič (OĽANO) chce o stovky zvýšiť počet slovenských medikov na lekárskych fakultách na Slovensku. Deklaroval, že rezort uvoľní peniaze, aby sa školám vynahradili straty z príjmov za zahraničných medikov. Má ísť o milióny eur. Vyplýva to z jeho vyjadrenia na sociálnej sieti.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...leskove_spravy

Diskutujúci mi z duše vravia....

P.S.:
Kuwa, kedy sa už Slovensko zbaví tých blbcov ???
2 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zasa bomba, atómová! Aby mal kto odchádzať ...
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
P.S.:
Kuwa, kedy sa už Slovensko zbaví tých blbcov ???
zabudni. Musia plnit svoje milniky alias dostavaju SK "do formy"
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

[QUOTE="kopretinka"]n..predávam byt,a na kataster okrem zmluvy musím priložiť potvrdenie,že nemám dlžoby na byte....máme spoločenstvo a ...

Katastrálny bulletin č.1/2011
odpoveď na otázku 8:
Vyhlásenie správcu alebo predsedu spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, v zmysle § 5 ods. 2 cit. zák., netvorí prílohu k návrhu na vklad, ale prílohu k zmluve, ktorej predmetom je prevod vlastníckeho práva k bytu alebo nebytovému priestoru. Správa katastra neskúma hmotnoprávne podmienky platnosti zmluvy.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

divná doba: minister (dedoles) podá demisiu potom ju chce stiahnuť, nechce aby ho prezidentka odvolala, riaditeľ divadla sa vzdá funkcie, len potom nechce aby bol ministerkou odvolaný
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali - divná.... v dnešnej dobe asi už normálna....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Pali - divná.... v dnešnej dobe asi už normálna....
niečo mi to pripomína: chcem- nechcem, chcem- nechcem a opakovať až do or....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešilo, že máme ešte aj normálnych policajtov, ktorí sa neposerú pred drzými UK-čkami.
https://www.topky.sk/cl/10/2404575/Z...aj-muzi-zakona
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
„Kľudne aj odmenu by som mu dal. A či by som ho riešil? Áno, napomenutím, nech nepoužíva vulgárne slová,“ uviedol Kollár.
„To, čo si tu dovoľujú niektorí “utečenci” na drahých autách a myslia si, že nám tu budú skákať po hlave, že nebudú nič rešpektovať, ako si to dovolia doma na Ukrajine, tak tieto maniere si priviezli aj k nám. Mýlia si našu pohostinnosť so svojou svojvôľou, sú veľakrát drzí a nerešpektujú ani Policajný zbor,“ napísal Kollár. Dodal, že je rád, že sa policajt „nepokakal“ a nepustil vodiča bez pokuty.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...hp_9clanok_box
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Som plne ZA! Policajt ukázal, KTO je pánom na Slovensku! Zasluhuje odmenu, možno aj povýšenie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Som plne ZA! Policajt ukázal, KTO je pánom na Slovensku! Zasluhuje odmenu, možno aj povýšenie.
Spolužiak bol v slávnej amerike. Veľmi slušní policajti ak kývaš hlavou vertikálne, inak ak sa im niečo nevidí na kontrolovanom, sú veľmi rýchli prácou rúk.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...obe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...obe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
psi sa nežerú, to bolo divadielko pre plebs. Keby chceli páni právnici tak to spravia na prvý raz
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať