Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo sa mňa týka, tak v bio produktoch mám istotu, že nie sú gen. modifikované. V normálnom obchode mám problém siahnuť z tohto dôvodu aj po fazuli, ryži, proste všetkom.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Čo sa mňa týka, tak v bio produktoch mám istotu, že nie sú gen. modifikované. ................
A vari naozaj? Nie je všetko zlato čo sa bliští...... Už boli prípady, že tzv. BIO potraviny v skutočnosti neboli žiadnymi biopotravinami.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
Asi rovnako, podľa toho čo buchač pripol, keď je tu naša cca 50 perc. produkcia.
Osobne mi ako-tak vyhovuje morčacie z HU. Nejako im stále verím.
Uvažujem nad debničkovým tovarom.
Vieš aký je rozdiel medzi regálovým a debničkovým tovarom?
Ak nie si spokojná s regálovým tovarom môžeš spraviť taký krik že ťa budú počuť všetci v obchoďáku, pri debničkovom sa vykričíš len na dovozcu do domu.
Nemám istotu, to je fakt, že sa nemám ako presvedčiť, zostáva iba slepo veriť, že to bolo u nás aspoň pestované, to si snáď nákupcovia overujú.
Zatiaľ som si kúpila jednu debničku, nebola som spokojná. Známa výživárka tam nakupuje iba mäso. Jej teória, ani deti nenastavovať na bio, organizmus si musí zvyknúť, resp. zvykne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Skoda,ze sa ti neda do at.....nemusela by si bio....nieco mozno ano...lebo kazdy ine veci papá...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Čo sa mňa týka, tak v bio produktoch mám istotu, že nie sú gen. modifikované. ................
A vari naozaj? Nie je všetko zlato čo sa bliští...... Už boli prípady, že tzv. BIO potraviny v skutočnosti neboli žiadnymi biopotravinami.....
V BA je tohto druhu dosť obchodov, stačilo by aj do AT chodiť pre kvalitnejšie potraviny, ale mám obľúbený jeden obchod, majiteľky dve ženy, mali osobný dôvod založiť tento druh živobytia aj zo zdrav. dôvodov, nielen pre biznis, a tým jednoducho verím. Ako som písala, mňa až tak nezaujíma, či a čím boli plodiny ošetrované, ale či nie sú gen. modifikované.
Nestravujem sa však výlučne týmto spôsobom, lebo sa nedá.

.
Vďaka genetickému inžinierstvu teraz môžeme skombinovať prakticky čokoľvek. Vedci vytvorili už také kombinácie ako:

Gény pavúka vložili do DNA kozy, aby kozie mlieko obsahovalo proteín z pavučiny, ktorý by použili pre výrobu nepriestrelných viest
Gény z kravy zmenili prasaciu kožu na kravskú
Gény z medúzy rozsvietili prasacie rypáky v tme
Naklonované mačky svietili v tme
Jed zo škorpióna vložili do kapusty
Do lososa vložili viac rastového hormónu, aby rástol dvakrát rýchlejšie
Naklonovali banány a iné rastliny tak, aby produkovali vakcíny
Do vajec vložili chemoterapeutický liek
Gény z arktických rýb ochránili paradajky a jahody pred mrazom
Ľudské gény boli vložené do kukurice, cukrovej repy či ryže
Gény z ryby vložili do zmrzliny
Gén vírusu HIV-1 vložili do kukurice, aby vytvorili lacnú a jedlú orálnu vakcínu
https://www.vsetkoogmo.sk/index.php/co-je-to-gmo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Zatiaľ som si kúpila jednu debničku, nebola som spokojná. Známa výživárka tam nakupuje iba mäso. Jej teória, ani deti nenastavovať na bio, organizmus si musí zvyknúť, resp. zvykne.
Máš blok menovať tých "známych" plným menom ??? Lebo (skoro) nikdy nedáš info...Subotiča nerátam..

Jej teória ? Tak to asi vymyslela teplú vodu.
To je niečo podobné, ako s tou prehnanou čistotnosťou...
Spadne chlebík decku na zem ? No neexistuje, že by rodič ofúkol nejaké stebielko trávy a dal decku chlebík späť...radšej vyhodí a dá druhý kus.
...a potom sa čudujeme, že generácia za generáciou je menej odolnejšia...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela bola som tu v lidli ...kuk som napr. iba na mocarelu...lebo co doma ...ta je bez "gen" 220g....za 0,75....tu 200g za 0,65g...bez oznacenia...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Zatiaľ som si kúpila jednu debničku, nebola som spokojná. Známa výživárka tam nakupuje iba mäso. Jej teória, ani deti nenastavovať na bio, organizmus si musí zvyknúť, resp. zvykne.
Máš blok menovať tých "známych" plným menom ??? Lebo (skoro) nikdy nedáš info...Subotiča nerátam..

Jej teória ? Tak to asi vymyslela teplú vodu.
To je niečo podobné, ako s tou prehnanou čistotnosťou...
Spadne chlebík decku na zem ? No neexistuje, že by rodič ofúkol nejaké stebielko trávy a dal decku chlebík späť...radšej vyhodí a dá druhý kus.
...a potom sa čudujeme, že generácia za generáciou je menej odolnejšia...
1. nevidím dôvod
2. jeho preto, pretože mi veľmi pomohol čisto stravou
3. vtedy som bola z polovice na bio, aj vajíčka, inak normálna zelenina a ešte dva až tri roky bez éčiek, žiadne hotové jedlá ani polotovary
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Korela bola som tu v lidli ...kuk som napr. iba na mocarelu...lebo co doma ...ta je bez "gen" 220g....za 0,75....tu 200g za 0,65g...bez oznacenia...
Túto zn. zvyknem, že Bez GMO, Podľa nemeckej právnej úpravy, netuším akú majú, stačí, že vôbec.
https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002016388057

Ja z toho nerobím vedu, ale cca 70% ľudí má v súčasnosti problémy s trávením, nemusia to možno spôsobovať ani potraviny. Ono sa to všetko spolu načíta.
Jednu slov. zn. suchých potravín nekupujem vôbec, lebo dovoz aj z Ukrajiny, už to neuvádzajú, len oni vedia, ak vedia, v ktorej oblasti to bolo vypestované. Obchodník predá všetko.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zn.na e?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Zn.na e?
Nie, M.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Našťastie nie u nás ale čo ak aj... veď aj tu je dosť chamtivcov.https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zah...itm_position=6
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tweety
Našťastie nie u nás ale čo ak aj... veď aj tu je dosť chamtivcov.https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zah...itm_position=6
"Najlepšia" je v článku poznámka:
>>Kuriózne na prípade je aj to, že Poliaci do európskeho výstražného systému nevložili žiadne varovanie týkajúce sa nebezpečného cukru.<<
Na tom nie nič kuriózne - je to holý fakt, svedčiaci o tom že poľské orgány "vykonávajú" kontroly od stola (teda žiadne). Potom sa ani nemusíme čudovať, že tu dodávajú cestársku soľ, priemyselný cukor, salmonelózové mäso a vajcia.... - hlavne, že bizňis funguje.

Od čias socializmu sa vedelo že Poliaci sú kšeftári, teraz sa k nim pridružili Rumuni sťa lupiči.... Ukrajinci sú oproti nim absolútni amatéri.
Naposledy upravil misoft : 12.07.19 at 08:53
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
lujza.j
Korela bola som tu v lidli ...kuk som napr. iba na mocarelu...lebo co doma ...ta je bez "gen" 220g....za 0,75....tu 200g za 0,65g...bez oznacenia...
Túto zn. zvyknem, že Bez GMO, Podľa nemeckej právnej úpravy, netuším akú majú, stačí, že vôbec.
https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002016388057

Ja z toho nerobím vedu, ale cca 70% ľudí má v súčasnosti problémy s trávením, nemusia to možno spôsobovať ani potraviny. Ono sa to všetko spolu načíta.
Jednu slov. zn. suchých potravín nekupujem vôbec, lebo dovoz aj z Ukrajiny, už to neuvádzajú, len oni vedia, ak vedia, v ktorej oblasti to bolo vypestované. Obchodník predá všetko.
Korela,tvoje príspevky ma serú,načo to sem vôbec píšeš,keď nie si konkrétna.
Ak nechceš prezradiť ten obchod,kde nakupuješ,lebo nechceš,aby aj iní ľudia kupovali kvalitné veci,tak tu o tom NEPÍŠ!!! Ak nechceš,aby sa aj iní vyhli genet.upravovaným potravinám,tak tu NEPÍŠ o nijakej neznámej firme!!!.
Prečo ty vlastne sem píšeš,keď ostatní nemajú z tvojich príspevkov žiadny úžitok???
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Nielen pri obleceni sa menia modne farby, uz aj pri bananoch.
Ak chce niekto reagovat ze su pokazene / hnile, tak sa myli.
WP_20190717_12_57_23_Pro[1].jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Toto je jedina vec...ktoru bio-ferova cena....aj ked si bio plantaze neviem ani vo sne predstavit...ale chcem kusok verit,ze su ine...ako tie bezne.....poznacil ma dokument ,ktory som davno videla....cena bananov
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Konečne sa ceny potravín pohli správnym smerom aspoň je z čoho odmeniť tých čo sú ochotní pracovať pri ich výrobe, a lenivci čo ležia doma pri telefónoch a počítačoch nech si za to zaplatia. Ešte dúfam že to povedie k menšiemu plýtvaniu
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Netuším, aké banány sú dnes na pľaci u nás, ale hlásili, že po 40,c, takže to asi tie bio nebudú nakladačky 10k za 12E, inak drahšie a dnes odtrhnuté určite neboli
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
Netuším, aké banány sú dnes na pľaci u nás, ale hlásili, že po 40,c, takže to asi tie bio nebudú nakladačky 10k za 12E, inak drahšie a dnes odtrhnuté určite neboli
cena je závislá od veľkosti. najmenšie kornišonky(3,5 +. najväčšie na šalát 12-15
0 0
fok fok

fok je offline (nepripojený) fok

Ja pouzivam tuto apku, je to na predaj z dvora, mas prehlad o farmaroch a vyrobcoch co predavaju v tvojom okolí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať