Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešilo.
https://zilina.zoznam.sk/sokujuci-in...rna-vakcinami/
Ak si môže zamestnávateľ dovoliť prijať iba zaočkovaného, jednoznačne si môže dovoliť aj prijať iba nezaočkovaného.
Na záver zaujímavá citácia článku, ako sa k tomu vyjadril Národný inšpektorát práce:
"Ďalej nám tiež uviedol, že neexistuje oprávnenie zamestnávateľa, aby zisťoval alebo žiadal potvrdenie od zamestnanca či je alebo nie je zaočkovaný proti koronavírusu"
Takže raz môže vyžadovať, inokedy nie.
Naposledy upravil Nandrolon : 11.08.21 at 09:26
1 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

anet
buchac, nejde o cenu ... ide o to, ze vsetky deti, bez rozdielu mali teple jedlo.
Tento rok napr. bude cena obedu 1,30 eur. A i ked moja v jedalni tiez skoro nic nezje ... just bude chodit, nech sa nauci ze nie len mnamky doma vyjedat A kredit do automatu jej obmedzim
No ako píšeš, že všetky deti mali teplé jedlo a tvoja skoro nič nezje , tak teplé jedlo mali hladné deti a prieberčivé (rodičia s dostatočným príjmom ) ani nie.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

romana147
anet
buchac, nejde o cenu ... ide o to, ze vsetky deti, bez rozdielu mali teple jedlo.
Tento rok napr. bude cena obedu 1,30 eur. A i ked moja v jedalni tiez skoro nic nezje ... just bude chodit, nech sa nauci ze nie len mnamky doma vyjedat A kredit do automatu jej obmedzim
No ako píšeš, že všetky deti mali teplé jedlo a tvoja skoro nič nezje , tak teplé jedlo mali hladné deti a prieberčivé (rodičia s dostatočným príjmom ) ani nie.
Odkiaľ máš, že prieberčivé dieťa má automaticky solventných rodičov?
Môžem napísať sám za seba, že ja som nejedol v škole ani doma takmer nič, aj keby to bolo neviem čo. Proste celkový odpor k jedlu. Určité jedlá /morské "hovná", červy a kobylky/ by som nezjedol ani keby som išiel od hladu zomrieť.
Nie každý dokáže zjesť všetko.
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

romana147
No ako píšeš, že všetky deti mali teplé jedlo a tvoja skoro nič nezje , tak teplé jedlo mali hladné deti a prieberčivé (rodičia s dostatočným príjmom ) ani nie.
Kolko zje je pre mna nepodstatne. Podstatne pre mna je, ze ked sadne do auta a zahlasi ze je hladna, jej s kludnym svedomim poviem, ze mala jest v skole obed. Kazdy den si pozriem jedalny listok, viem co je schopna zjest a co nie.
Takze bez ohladu na jednotlivcov, obedy "zadarmo" bol podla mna dobry socialny benefit a zrusili to iba preto ... lebo Fico.
A ak vezmem trochu matematiky, DB mali 23,22 + obedy.
Teraz maju 39,47 - napr. 26 eur (ak vezmeme 20 prac.dni x 1,30 jeden obed) = 13,47 este rodicov odrbali o 9,75.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

anet
romana147
No ako píšeš, že všetky deti mali teplé jedlo a tvoja skoro nič nezje , tak teplé jedlo mali hladné deti a prieberčivé (rodičia s dostatočným príjmom ) ani nie.
Kolko zje je pre mna nepodstatne. Podstatne pre mna je, ze ked sadne do auta a zahlasi ze je hladna, jej s kludnym svedomim poviem, ze mala jest v skole obed. Kazdy den si pozriem jedalny listok, viem co je schopna zjest a co nie.
Takze bez ohladu na jednotlivcov, obedy "zadarmo" bol podla mna dobry socialny benefit a zrusili to iba preto ... lebo Fico.
A ak vezmem trochu matematiky, DB mali 23,22 + obedy.
Teraz maju 39,47 - napr. 26 eur (ak vezmeme 20 prac.dni x 1,30 jeden obed) = 13,47 este rodicov odrbali o 9,75.
Kedy sa stalo, že niektorá vláda (či už konzervatívna alebo táto liberálna) spravila niečo výrazné pre ľudí, resp. pre rodiny s deťmi? Napr. rodinné prídavky - čo kúpite za 25,50 mesačne dojčaťu, školkárovi či vysokoškolákovi? Prečo nie sú odstupňované podľa veku dieťaťa ako napr. v iných krajinách + iné benefity? Vek odchodu do dôchodku stále predlžujú, ale počet dní dovolenky aj prázdnin zostáva nezmenený. Prečo ešte nik nenavrhol, aby rodičia s nezaopatrenými/malými deťmi mali viac dovolenky, kedže starí rodičia budú pomaly nútení pracovať, až kým ich nevynesú, lebo - demograficky starneme, nemá kto robiť, deti sa nerodia, resp. ich nahradil fenomén pes namiesto dieťaťa?
7 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dávam 100% súhlas.
Kde je Matovičových 200 eur/mes na dieťa?
Alebo sa inšpiroval Ficom a dá to mesiac pred voľbami?
Toľko nadávali a vyčísľovali, o koľko centov dvíhal Fico prídavky na dieťa a teraz sa deje presne do bodky to isté.
Kde je "hovnomet", ktorý mi tu osobne stále vypisoval, o koľko mi dvihol prídavky Fico?????
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Oliwa
Kedy sa stalo, že niektorá vláda (či už konzervatívna alebo táto liberálna) spravila niečo výrazné pre ľudí, resp. pre rodiny s deťmi? Napr. rodinné prídavky - čo kúpite za 25,50 mesačne dojčaťu, školkárovi či vysokoškolákovi? Prečo nie sú odstupňované podľa veku dieťaťa ako napr. v iných krajinách + iné benefity? Vek odchodu do dôchodku stále predlžujú, ale počet dní dovolenky aj prázdnin zostáva nezmenený. Prečo ešte nik nenavrhol, aby rodičia s nezaopatrenými/malými deťmi mali viac dovolenky, kedže starí rodičia budú pomaly nútení pracovať, až kým ich nevynesú, lebo - demograficky starneme, nemá kto robiť, deti sa nerodia, resp. ich nahradil fenomén pes namiesto dieťaťa?
Presne tak!
Viem si predstavit aj dalsi socialny benefit, prioritne zamestnavat na statnych uradoch osamelych rodicov ... ale nie, to by tie papalasske zadky tam nemohli natlacit svojich.
Socialna demokracia ma nieco do seba ... ale to by musela najprv fungovat. Uz 30 rokov sa vo vlade tocia ako psy nahanajuci si vlastny chvost. Pritom nic nemusia vymyslat, staci okopirovat z inych krajin. Vymyslene uz nevymyslis.
Slovensko nikdy nebolo, nie je a nikdy nebude socialny a pravny stat!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

K bonusu a obedom od p. Mihála
http://www.relia.sk/Article.aspx?ID=...Rdx0CnnbGdO4fw
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

https://www.minv.sk/swift_data/sourc...hlaska_240.pdf
Vyhlaska k prevadzkam
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kukučka


5 : 2 v prospech bonusu, peňazí.

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Od pondelka sa začne "humor" - stravovacie podniky si budú určovať, koho pustia... možno sa niekto ani na pivo nedostane....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tiež sa na to teším. Oni budú púšťať, ale alibisticky možno budú dávať na dvere, že vstup neočkovaným zakázaný a takto budú zodpovednosť prenášať na ľudí.
Do podniku, kde bude toto visieť nevkročím a pôjdem inde. To zase bude náreku z poklesu tržieb, lebo nie iba ja sa tak zachovám...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To budú zmätky! Predstav si taký hotel.... sú radi, že majú zaplnené na 75%. Očkovaní, testovaní, netestovaní.... A teraz čo? Nestestovaní - vypadnite? Mám testovaných - niektorí - vypadnite!, lebo nesplňujem nariadenú kapacitu. Príde očkovaný - žiaľ, nedostane ubytovanie, lebo kapacita prekročená. Alebo vyhodí všetkých a bude len očkovaných?
Tak či tak - pôjdu zase ku dnu!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Personal má byť aký...?!sú radi, že vôbec nejaký...o zákazníkoch ani nehovorím......nik to robiť nechce...lebo aj tak zavru...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šak to! Buď budú stratoví, ale platiť štátu musia, alebo to zavrú a opäť sú stratoví. Často až tak, že potom len konkurz, krach....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kotrba zase začal dávať svoje zaručené "recepty"...
https://zive.aktuality.sk/clanok/1jj...di-uzivat-jod/

Vraj je to "vzdelaný" učiteľ.... takže asi nevie, na čo sa jód používa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Takých vzdelaných je plná prdel (čítaj = naša vláda a parlament)...prípadne aj inde.
Ale nimi sa mainstream nejak nezapodieva...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
To budú zmätky! Predstav si taký hotel.... sú radi, že majú zaplnené na 75%. Očkovaní, testovaní, netestovaní.... A teraz čo? Nestestovaní - vypadnite? Mám testovaných - niektorí - vypadnite!, lebo nesplňujem nariadenú kapacitu. Príde očkovaný - žiaľ, nedostane ubytovanie, lebo kapacita prekročená. Alebo vyhodí všetkých a bude len očkovaných?
Tak či tak - pôjdu zase ku dnu!
misoft
Šak to! Buď budú stratoví, ale platiť štátu musia, alebo to zavrú a opäť sú stratoví. Často až tak, že potom len konkurz, krach....
Ty si jak jarné počasie...kadiaľ vietor, tadiaľ dážď...

...a apropó...aby si bol v obraze, tak hotel a reštiky sú v tomto prípade niečo iné.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Personal má byť aký...?!sú radi, že vôbec nejaký...o zákazníkoch ani nehovorím......nik to robiť nechce...lebo aj tak zavru...
Zákazníci ? Prečo nenazveš pravým výrazom ?
Veď v poniektorých prípadoch sa jedná o vyslovené hovadá a kuwy, ktoré si myslia, že sú niečo viac.
Aj tu sú také osôbky v ženskom vydaní...radšej ich nemenujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchi veru som chcela napísať ako ľudia zdebilneli...od min.jesene keď decko naposledy ako barman/čašník....brigádovala.... drzé opice...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať