Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

OČISTA OD SOLÍ POMOCÍ BOBKOVÉHO LISTU

Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny“. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.


Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem:
5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Není možné vypít celé
množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat.



Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí.
Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny.
Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.

Natalie Nikolajevna, 47 let, Moskva
Bobkový list jsem pila pětkrát a osteochondróza krční páteře prakticky zmizela.
http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1379% 3Aoista-od-soli-pomoci-bobkoveho-listu&catid=10%3Arady-od-vas&Itemid=78
8 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No toto s bobkovým listom som chcela akurát včera pohľadať, lebo mám už 20 rokov ťažkú osteochondrózu, sa mi zase blokuje krk, takže som to dostala dnes na tácke. Ďakujem. Nedávno som o tom kdesi čítala, len som zabudla, kde. Bol tam aj recept.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Už viem, kde som to čítala. Nedávno kukučka spomenula jednu knihu http://www.porada.sk/t206336-ma-niek...ml#post2211936
Ja mám tú knihu doma už skoro 20 rokov, tak som tam mrkla a prečítala z nej pár strán. Je tam presne očista kĺbov, aj s receptom a užívaním. Našla som aj na nete citáciu z knihy, akurát o tej očiste, http://www.jitrnizeme.cz/view.php?ci...nku=2005021801.
Ten krok prvý som preskočila, druhý dodržujem, ale tá skleróza, že prečo jem ten cesnak už skoro 3 týždne, no a vidíš ho, našla som.
Citujem aj ja:
Připravíme si odvar z 5 g bobkového listu, který 10 minut vaříme ve 3 dcl vody a necháme jej v termosce minimálně 3 - 4 hodiny louhovat (nejlépe přes noc). Odvar přecedíme (ponecháme v termosce, aby zůstal teplý) a popíjíme malými doušky v průběhu 12 hodin (nikdy ne najednou, mohlo by dojít ke krvácení!). Kůru zopakujeme po 3 dnech, potom ještě jednou po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí.
7 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Veľké množstvo užitočných informácii je na stránke www.upramene.cz - alternatívna medicína/zdravie
V starej téme o kefíri som napr. našla túto informáciu:

KEFÍR

1.
http://www.yourkefirsource.com/kefir-in ... kefir-none

Je to odkaz zda-li houba stačí během 24 hodin zničit choroboplodné zárodky a viry.

Stručně řečeno - vědci zkoumali bakterie v kefírových zrnech a nenašli jedinou, která by lidskému tělu škodila. Vědci tomu ovšem odmítli věřit a tak pokračovali v pokusech s myšlenkou - co kdyby do kefíru náhodou "spadl" nějaký zvířecí výkal - zda by neinfikovaly zlé bakterie kefír a neusadila by se v houbě kolonie choroboplodných bakterií? Proto kefír úmyslně infikovali E. Coli a H. Pylori. Do 24 hodin byly ovšem obě zlikvidovány...

Jarda Zajicek to komentuje: No alespoň mohou nedůvěřiví čtenáři věřit mému doporučení o bezpečnosti kefíru i když jsem se k němu nedopracoval vědecky, ale na základě zdravého selského rozumu. Ono to není těžké, protože pokud by to bylo jinak, tak se na to za ty tisíce let co se pije už určitě přišlo a lidé by ho dávno nepoužívali.
2.
Ako sa upravuje mlieko homogenizáciou
. Pokusmi sa zistilo, že stačí málo kvapôčok tuku, aby na jazyku vyvolali chuť plnotučného mlieka. Preto sa dnes mlieko odtuční, potom sa pretláča cez nanodýzy, s veľmi malými otvormi. tu sa tukové kvapôčky rozomelú na nanočastice. Tuku je mlieku málo , ale je tam viaccej tukových nanočastíc. Jazyk na každú z nich reaguje ako na veľkú kvapku tuku. Oklamali sme chuť. Ale! Takéto malé častice tuku prechádzajú do krve priamo, cez steny tráviaceho traktu. Ináč: z takéhoto mlieka-homogenizovaného máme v krvi priamo kvapôčky kravského tuku, bez toho aby prešli štiepením-prispôsobením v našom tráviacom trakte. Prvý dôsledok-alergie, druhý dôsledok-okyseľovanie organizmu, tretí dôsledok- zahlieňovanie organizmu.
Kvalitné mlieko od kravy toto nerobí. Ak áno, tak sú v ňom antibiotiká.
Kvalitný kefír má silné antibiotické, ale aj imuniostimulačné účinky. Tuberkulózni ruskí šľachtici sa chodili liečiť na Kaukaz z tuberkulózy kefírom. Napospol úspešne.
Naposledy upravil kukučka : 23.01.13 at 02:27
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kukučka Pozri príspevok
Veľké množstvo užitočných informácii je na stránke www.upramene.cz - alternatívna medicína/zdravie
V starej téme o kefíri som napr. našla túto informáciu:

KEFÍR

1.
http://www.yourkefirsource.com/kefir-in ... kefir-none

Je to odkaz zda-li houba stačí během 24 hodin zničit choroboplodné zárodky a viry.

Stručně řečeno - vědci zkoumali bakterie v kefírových zrnech a nenašli jedinou, která by lidskému tělu škodila. Vědci tomu ovšem odmítli věřit a tak pokračovali v pokusech s myšlenkou - co kdyby do kefíru náhodou "spadl" nějaký zvířecí výkal - zda by neinfikovaly zlé bakterie kefír a neusadila by se v houbě kolonie choroboplodných bakterií? Proto kefír úmyslně infikovali E. Coli a H. Pylori. Do 24 hodin byly ovšem obě zlikvidovány...

Jarda Zajicek to komentuje: No alespoň mohou nedůvěřiví čtenáři věřit mému doporučení o bezpečnosti kefíru i když jsem se k němu nedopracoval vědecky, ale na základě zdravého selského rozumu. Ono to není těžké, protože pokud by to bylo jinak, tak se na to za ty tisíce let co se pije už určitě přišlo a lidé by ho dávno nepoužívali.
2.
Ako sa upravuje mlieko homogenizáciou
. Pokusmi sa zistilo, že stačí málo kvapôčok tuku, aby na jazyku vyvolali chuť plnotučného mlieka. Preto sa dnes mlieko odtuční, potom sa pretláča cez nanodýzy, s veľmi malými otvormi. tu sa tukové kvapôčky rozomelú na nanočastice. Tuku je mlieku málo , ale je tam viaccej tukových nanočastíc. Jazyk na každú z nich reaguje ako na veľkú kvapku tuku. Oklamali sme chuť. Ale! Takéto malé častice tuku prechádzajú do krve priamo, cez steny tráviaceho traktu. Ináč: z takéhoto mlieka-homogenizovaného máme v krvi priamo kvapôčky kravského tuku, bez toho aby prešli štiepením-prispôsobením v našom tráviacom trakte. Prvý dôsledok-alergie, druhý dôsledok-okyseľovanie organizmu, tretí dôsledok- zahlieňovanie organizmu.
Kvalitné mlieko od kravy toto nerobí. Ak áno, tak sú v ňom antibiotiká.
Kvalitný kefír má silné antibiotické, ale aj imuniostimulačné účinky. Tuberkulózni ruskí šľachtici sa chodili liečiť na Kaukaz z tuberkulózy kefírom. Napospol úspešne.
no vidite,zase sa len potvrdilo,ze priroda nebola blba a je nam naprd spekulovanie s tym co mame.sice zjes akoze menej tuku ale ten ti narobi vyse sarapaty jak ten povodny.k comu je to?
vdaka za clanok,nevedela som to,zase som sa len presvedcila o tom,ze domaca strava je nejlepsia.asi sa fakt vratime do doby z pred 200 rokov :-)),aj ked mame tituly...ze?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Znovu o citróne :
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Pozrite si, niečo je veľmi zaujímavé :
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zase niečo nové o zázvore, milujem ho, tak to prikladám:
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pre Osky.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aktuálne tlačím mangalicu + cibuľa + horčica+ zapíjam plzňou.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja som uvarila tento čaj:
Do litra vriacej vody dáme 1 alebo 2 čajové lyžičky (koľko znesiete) sušeného mletého zázvoru, kúsok celej škorice a 3 klinčeky. Necháme 5 minút prevariť a po vychladnutí do teplého čaju pridáme citrónovú šťavu a 2 polievkové lyžice medu.

Páli ako feferónka.
4 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Takto je to správne:
Moudré-babičky(1).jpg  
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
pivko Pozri príspevok
Takto je to správne:
pivko Pozri príspevok
Aktuálne tlačím mangalicu + cibuľa + horčica+ zapíjam plzňou.
Ty si tu taký sympatický sabotér, aby nás od toľkých zdravých vecí nedajbože šľak netrafil neplánuješ založiť antitému pod názvom "tělo má jít do hrobu pořádně zhumplovaný"?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dobrá stránka :
http://www.kamnajedlo.sk/dl/lekaren_priroda.pdf
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Prečítajte si, vždy je dobré si to znovu pozrieť:
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dá sa vybrať :
5 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Nie som si istá či už to nie je pridané
  • ZÁZRAČNÝ NÁPOJ
ZÁKLAD: 1 zemiak, 1 mrkva a 1 jablko – stredne veľké (aby ste dostali za hrnček, resp. kto koľko naraz vypije, lebo zakaždým treba urobiť čerstvý nápoj !!!) Všetko dobre umyť, narezať a rozmixovať !Takto získanú šťavu je treba vypiť ihneď, začerstva ! Do nápoja môžete pridať šťavu z citrónu alebo z limetky, tým dostane sviežejšiu chuť. Tento zázračný nápoj má dobrý vplyv na nasledujúce ponosy :
  1. Zabraňuje rastu rakovinových buniek.
  2. Lieči vredy a zabraňuje ťažkým pečeňovým, obličkovým ochoreniam a ochoreniu pankreasu.
  3. Zabráni srdcovému záchvatu a vysokému tlaku.
  4. Posilňuje imunitu.
  5. Zlepšuje zrak a zmierňuje červené a suché oči.
  6. Odbúrava bolesti svalov.
  7. Odbúrava jedy pomáha pri vyprázdňovaní a zabráni zápche.
  8. Zlepšuje dych v ústach.
  9. Zmierňuje menštruačné bolesti.
  10. Znižuje horúčku.
Nápoj vôbec nemá vedľajší účinok. Je veľmi výživný a ľahko sa vstrebá.Je veľmi účinný aj vtedy, ak by ste chceli schudnúť.Dobré by bolo nápoj konzumovať 2 týždne. Prosím, dbajte na to, aby ste nápoj konzumovali iba ČERSTVÝ ! Kedy konzumovať? Konzumovať ráno nalačno ! Za hodinu môžete raňajkovať ! J Kvôli rýchlemu výsledku denne vypite dve dávky, ráno a poobede pred 17.00 hodinou! Za hodinu môžete večerať ! J
5 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Niečo pre informáciu z Poľských podrazov v potravinách...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať