Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pupúúúšik kokôtik...a teba sa kto niečo pýtal ?
0 2
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

to bola iba recesia s tým rúškom, však ?

ale nie je rúško ako rusko

ten blb ide až do konca )))

https://www.cas.sk/clanok/1064477/pr...exsef-markizy/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
Tweety
buchač
Tweety
Asi tak nejako budeme spomínať na dnešnú pandémiu.
Chujovina...aleže strašná chujovina.
Tvoj ... názor, nikto ti ho neberie. Ale mohol si sa radšej zdržať tých sprostých rečí.
To akože rúška chránia/zachránia pred coviďákom ? To kde povedali ... na Šarišu ?
Potom je na mieste otázka...prečo je toľko nakazených zdravotníkov, ktorí sa bez rúška ani len nepohnú ? ...a to ešte nespomínam tých, čo nosia kombinézy.
Koľkí jedinci z odberných miest sa nakazili ?

Vidno, že tomu jednoznačne nerozumieš...preto si dala stupídne foto s ešte stupídnejším textom.
Holt...čo čakať od správ s kurína...
Mojko a ty si ešte stále nepochopil funkciu rúška?
To kto ti nakukal takú sprostosť.?? A ty ešte napíšeš, že správy z kurníka. To že máš niečo doma ešte neznamená, že to májú aj ostatní. A to už nepíšem, že si to začal tvrdiť aj o ženách tu na porade. Svojimi vedomosťami im nesiahaš ani po kolená.
Denno denne to tu o svojich vedomostiach demonštruješ.
No daj aby sme vedeli čo si pochopil o rúškach, alebo si niečo namýšľaš a si vedľa
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

buchač
Tweety
buchač
Tweety
Asi tak nejako budeme spomínať na dnešnú pandémiu.
Chujovina...aleže strašná chujovina.
Tvoj ... názor, nikto ti ho neberie. Ale mohol si sa radšej zdržať tých sprostých rečí.
To akože rúška chránia/zachránia pred coviďákom ? To kde povedali ... na Šarišu ?
Potom je na mieste otázka...prečo je toľko nakazených zdravotníkov, ktorí sa bez rúška ani len nepohnú ? ...a to ešte nespomínam tých, čo nosia kombinézy.
Koľkí jedinci z odberných miest sa nakazili ?
Vidno, že tomu jednoznačne nerozumieš...preto si dala stupídne foto s ešte stupídnejším textom.
Holt...čo čakať od správ s kurína...
No tak to ozaj by si si už mohol dať pauzu - a ísť voľakde do ....
ty si maj svoj názor, aký chceš , ale nič poriadne v tomto nevieš poradiť, len zhadzovať iných...
Ak vymyslíš niečo užitočnejšie na prevenciu - tak potom by si nám mohol poradiť - a to by si sa mohol uchádzať aj o Nobelovu cenu! Lebo pokiaľ viem, nič účinnejšie ako rúško ešte nikto nevymyslel (resp kombinácia ROR)
https://www.topky.sk/cl/10/1977095/P...nez-si-myslite
3 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Pýtaš sa na pokles nákazy na Orave ? Nie je to náhodou tým, že sa tam prestalo testovať PCR-testami a antigenové testy sa do oficialnej štatistiky nedostávajú ?

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...NzJ-ahmIJuOMPw
Veronika, máš pravdu, nezapočítavajú ich do PCR. Dobre je v tejto stránke, mape spravený ten denný nárast. Postupne je vidieť ako v ktorom okrese sa korona šírila, pribúdalo nakazených.

Antigény sú spomenuté, uvedené tu dole.

https://korona.gov.sk/koronavirus-na...sku-v-cislach/

Tiež nie sú započítané do PCR testov. Je tam uvedené, ze bolo spravených 999 332 antigénov. Isto do toho nie je započítaný pilot z Oravy a ani celoplošné testovanie. Ten skoro milión sú ozaj dobrovoľne testovaní. Takže úmyselne ich neuviedli, aby nebolo vidieť to fiasko, ktoré by ukázalo ako je slovensko na tom dobre.

PCR celkovo

139 088 : 1 246 580 = 11,15 % nakazených.


PCR + uvedené antigény.

182 433 : 2 245 912 = 8,12 % nakazených.


PCR + uvedené + pilot + tri kola.

pilot 5 594 : 140 945 = 3,97 % nakazených.

1. kolo. 38 359 : 3 625 332 = 1,06 % nakazených.

2. kolo. 13 509 : 2 044 855 = 0,66 % nakazených.

3. kolo. 2 501 : 110 609 = 2,26 % nakazených.

Spolu. 242 396 : 8 167 653 = 2,97 % nakazených.

Tých 2,97 % by mohla byť tá atómová bomba.


Na čo sú dobré antigény?

Dňa 15. 12. 2020.

Anti. 4 397 : 56 691 = 7,76 % nakazených.

PCR 3 565 : 16 717 = 21,33 % nakazených.

Spolu. 7 862 : 73 408 =10,85 % nakazených.

Takže 15.12. sa dobrovoľne dalo otestovať 73 408 ľudí. DOBROVOĽNE!

Ak odborníci povedia, že antigény treba využívať cielene, tak ich treba tak využívať, použivať v rizikových oblastiach, okresoch Slovenská a V rizikových organizáciach.

A myslím, že by nebol problém uviesť aj mapu antigénových testov zvlášť ako na PCR testy. A tiež aj mapu spolu. Kto by chcel, mal by prehľad na základe zistených čísel Nie bludov.

Ale, čim menej ľudia vedia, tým ľahšie je ich možné obalamútiť, oklamať.

Vivat, šaško šaškovič! Vďaka samosprávam, zdravotníkom, vojakom, hasičom, policajtom, dobrovoľníkom.

No nie už vďaka za výplatu sľúbených odmien a preplatenia nákladov samospráv a plochy Slovenska a celkovej sumy za plošné testovanie.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bjuty smis
to bola iba recesia s tým rúškom, však ?

ale nie je rúško ako rusko

ten blb ide až do konca )))

https://www.cas.sk/clanok/1064477/pr...exsef-markizy/

Bože,to myslí vážne? Jak je možné,že mu to nestieklo du na tvár,na nos?
To by mu museli zo striekačkou trafiť priamo do oka,a min.množstvo,veď to v oku neostane,stečie to dolu....A ak by ho priamo do oka,tak určite zostal stáť a čakal,kymu streknú aj do druhého......ježišmárjasvatýjózef.......
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

presne to aj mňa napadlo

že prečo nemá poleptanú tvár....ale oči oboje
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rusko sa chcel vyhnúť súdu, nevyšlo mu to. https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...itm_position=5
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Rusko bol ministrom hospodárstva, len pripominam
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak - a je to tu!
Od soboty
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
buchač
Tweety
buchač
Tweety
Asi tak nejako budeme spomínať na dnešnú pandémiu.
Chujovina...aleže strašná chujovina.
Tvoj ... názor, nikto ti ho neberie. Ale mohol si sa radšej zdržať tých sprostých rečí.
To akože rúška chránia/zachránia pred coviďákom ? To kde povedali ... na Šarišu ?
Potom je na mieste otázka...prečo je toľko nakazených zdravotníkov, ktorí sa bez rúška ani len nepohnú ? ...a to ešte nespomínam tých, čo nosia kombinézy.
Koľkí jedinci z odberných miest sa nakazili ?
Vidno, že tomu jednoznačne nerozumieš...preto si dala stupídne foto s ešte stupídnejším textom.
Holt...čo čakať od správ s kurína...
No tak to ozaj by si si už mohol dať pauzu - a ísť voľakde do ....
ty si maj svoj názor, aký chceš , ale nič poriadne v tomto nevieš poradiť, len zhadzovať iných...
Ak vymyslíš niečo užitočnejšie na prevenciu - tak potom by si nám mohol poradiť - a to by si sa mohol uchádzať aj o Nobelovu cenu! Lebo pokiaľ viem, nič účinnejšie ako rúško ešte nikto nevymyslel (resp kombinácia ROR)
https://www.topky.sk/cl/10/1977095/P...nez-si-myslite
Národ orúškovaný až do het...v interiéri, v exteriéri, vo dne, v noci, jedia, pijú, možno aj niektorí spávajú v rúškach...a kuwa, aj tak sa nakazia. Čím to potom asi bude ?

Prečo ale riešiš mňa ? Za to, že som reagoval na akože " vtip ", ktorý priložila Tweety.
Poradiť mám ? Hm...a to už prečo ? Veď nech radia iní, ja som tu predsa za všetko možné, len nie za poradcu...teda aspoň podľa vyjadrení poniektorých.
Ono je to tak...ja sa radšej zúčastňujem debaty na inom fóre, kde sa téme venuje od jej začiatku...a je to tam na oveľa, aleže oveľa vyššej úrovni, ako na hentej zanedbanej stránke.

...a ozaj...nejak som si nevšimol, že by tu tí iní v oblasti covidu radili. Ak by som mal konkrétnejšie, nuž :
- taká Tweety tu len dáva príspevky ohľadom korony len vo forme skopírovaných obrázkov z iných médií. Ak dá niečo iné, tak je to z Aktualít, z NČ alebo z Tupiek
- ich veličenstvo Mila má svoju dcéru dokonca na oddelení s covidom...no ohľadom korony dala len 1-2 príspevky, aj to ohľadom testovania.
- jaroušek tu dva dni splieta všetko možne krista krážom...žiadna odpoveď, ale osočovania a otázok plná huba.

Na moje otázky (viď vyššie) neodpovedal nik....takže ?
Pridám ďalšiu ?
To dokedy bude trvať celá táto situácia (občas aj maškaráda) ?
Už je druhá vlna...na jar príde tretia, a to aj napriek očkovaniu. Nejak neverím v opak...
Prisámfakt, normálne si prajem, aby sa zatvorili veľké fabriky...by som bol zvedavý, čo by sa asi začalo diať po pár mesiacoch...

...a lockdown je už na svete.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...atrenia-vlady/
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slovensko má svoju národnú stratégiu očkovania proti ochoreniu COVID-19. Očkovanie podľa odborníkov predstavuje najúčinnejší spôsob prevencie. Chráni očkovaného aj zabezpečuje kolektívnu imunitu. Na jej zabezpečenie je potrebné v prípade nového koronavírusu preočkovať viac ako 60 až 70 populácie.

Materiál pandemickej komisie s pripomienkami schválila vláda na svojom stredajšom zasadnutí. Hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová pre TASR uviedla, že pripomienky ešte prerokuje na najbližšom zasadnutí konzílium odborníkov, následne sa zapracujú.

Pri výbere vakcíny budú rozhodujúcimi kritériami jej bezpečnosť, účinnosť, dostupnosť a cena. Odborníci si od vakcinácie sľubujú zabezpečenie ochrany obyvateľov pred ochorením a zabránenie jeho šírenia, čo má viesť k menšiemu počtu úmrtí, zníženiu preťaženia akútnych a intenzívnych lôžok v nemocniciach, ochrane zdravotníckych pracovníkov a ochrane zložiek kritickej infraštruktúry krajiny.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...tyroch-vlnach/

Blá, blá,....mne ale chýba jeden údaj.
KEDY sa začne s očkovaním ? Lebo v iných krajinách to už funguje...a u nás ešte len idú vyberať. Ak výber bude prebiehať tak, ako pri výbere testov ? .... nuž zbohom a koniec.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

boris kollár a sme rodiny začínajú plnit sluby svojím voličom )))))https://presov.korzar.sme.sk/c/22556....html?ref=njct
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Slovensko má svoju národnú stratégiu očkovania proti ochoreniu COVID-19. Očkovanie podľa odborníkov predstavuje najúčinnejší spôsob prevencie. Chráni očkovaného aj zabezpečuje kolektívnu imunitu. Na jej zabezpečenie je potrebné v prípade nového koronavírusu preočkovať viac ako 60 až 70 populácie.

Materiál pandemickej komisie s pripomienkami schválila vláda na svojom stredajšom zasadnutí. Hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová pre TASR uviedla, že pripomienky ešte prerokuje na najbližšom zasadnutí konzílium odborníkov, následne sa zapracujú.

Pri výbere vakcíny budú rozhodujúcimi kritériami jej bezpečnosť, účinnosť, dostupnosť a cena. Odborníci si od vakcinácie sľubujú zabezpečenie ochrany obyvateľov pred ochorením a zabránenie jeho šírenia, čo má viesť k menšiemu počtu úmrtí, zníženiu preťaženia akútnych a intenzívnych lôžok v nemocniciach, ochrane zdravotníckych pracovníkov a ochrane zložiek kritickej infraštruktúry krajiny.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...tyroch-vlnach/

Blá, blá,....mne ale chýba jeden údaj.
KEDY sa začne s očkovaním ? Lebo v iných krajinách to už funguje...a u nás ešte len idú vyberať. Ak výber bude prebiehať tak, ako pri výbere testov ? .... nuž zbohom a koniec.
Bléé, bléé, bléé a čo povieš na prvú chodbovú tlačovku?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

O 19,30 hod. bude zasa plakať, nariekať na Markíze.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Takže od pondelka cez pracovné dni zase do práce bez kolón. Aspoň jedno pozitívum v lockdowne.
Buchač - aké konkrétne rady a doporučenia by si asi tak o covide chcel? Však VŠETKO už bolo povedané a napísané.
Ja predpokladám, aj som sa zhodol s našim farárom, že takýto stav s malými prestávkami bude u nás trvať ešte MINIMÁLNE 1 rok a ani samotné očkovanie to v krátkom čase nezvráti.
Neviem, o čom na tom streleckom fóre môžete diskutovať /som tam registrovaný ale musel by som kuknúť do záložiek, ako sa volá/, lebo už fakt nie je čo nové dať. Jedine verklikovať stále to isté dookola.

PS: na najväčšie zahraničné fabriky a obchodné reťazce je Matovič veľmi malý pán. Ak by zavrel fabriky priamo nariadením /to ešte nikdy neurobil/, tak im preplatí každý cent mzdy.
Matovič môže obmedzovať iba bežného ovčana, na "určitých ľudí" proste nemá...
Naposledy upravil Nandrolon : 16.12.20 at 17:31
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Konecne som sa dostala po vyse roku na radu.....zvolavacka mojej tovarenskej zn.auta...vymena erbegu spolujazca....pondelok volali,ze zajtra.... jupiiií....ze asi do rici....behnem asi do kostola....alebo povozim sa mhd....lebo sama v aute a sama pred servisom..kde nik...isto niekoho ohrozim...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.
FB_IMG_1607776233774.jpg  
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Takže od pondelka cez pracovné dni zase do práce bez kolón. Aspoň jedno pozitívum v lockdowne.
Buchač - aké konkrétne rady a doporučenia by si asi tak o covide chcel? Však VŠETKO už bolo povedané a napísané.
Ja predpokladám, aj som sa zhodol s našim farárom, že takýto stav s malými prestávkami bude u nás trvať ešte MINIMÁLNE 1 rok a ani samotné očkovanie to v krátkom čase nezvráti.
Neviem, o čom na tom streleckom fóre môžete diskutovať /som tam registrovaný ale musel by som kuknúť do záložiek, ako sa volá/, lebo už fakt nie je čo nové dať. Jedine verklikovať stále to isté dookola.

PS: na najväčšie zahraničné fabriky a obchodné reťazce je Matovič veľmi malý pán. Ak by zavrel fabriky priamo nariadením /to ešte nikdy neurobil/, tak im preplatí každý cent mzdy.
Matovič môže obmedzovať iba bežného ovčana, na "určitých ľudí" proste nemá...
prečo asi začína lockdown teraz? lebo fabriky aj tak dovolenkujú fabrikám neublíži a viac nasratých väčšia radosť dňa
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
Slovensko má svoju národnú stratégiu očkovania proti ochoreniu COVID-19. Očkovanie podľa odborníkov predstavuje najúčinnejší spôsob prevencie. Chráni očkovaného aj zabezpečuje kolektívnu imunitu. Na jej zabezpečenie je potrebné v prípade nového koronavírusu preočkovať viac ako 60 až 70 populácie.

Materiál pandemickej komisie s pripomienkami schválila vláda na svojom stredajšom zasadnutí. Hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová pre TASR uviedla, že pripomienky ešte prerokuje na najbližšom zasadnutí konzílium odborníkov, následne sa zapracujú.

Pri výbere vakcíny budú rozhodujúcimi kritériami jej bezpečnosť, účinnosť, dostupnosť a cena. Odborníci si od vakcinácie sľubujú zabezpečenie ochrany obyvateľov pred ochorením a zabránenie jeho šírenia, čo má viesť k menšiemu počtu úmrtí, zníženiu preťaženia akútnych a intenzívnych lôžok v nemocniciach, ochrane zdravotníckych pracovníkov a ochrane zložiek kritickej infraštruktúry krajiny.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...tyroch-vlnach/

Blá, blá,....mne ale chýba jeden údaj.
KEDY sa začne s očkovaním ? Lebo v iných krajinách to už funguje...a u nás ešte len idú vyberať. Ak výber bude prebiehať tak, ako pri výbere testov ? .... nuž zbohom a koniec.
Bléé, bléé, bléé a čo povieš na prvú chodbovú tlačovku?
máš nejakú dlhú vychádzku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať